Lunapark MacerasiBugün eşimle ne zamandır gitmek için mızmızlandığım luna parka gittik ama sayemde günümüz tam bir felakete dönüştü:)

Önce Göztepe Optimum'a gittik. AVM'den çıktık, luna parka gittik. Eşim açık açık "ben korkarım, burası Türkiye, bu aletlere güvenemem ben" dedi. Ben de "lütfen binelim lütfen" diye çok ısrar ettim. En sonunda gondola binmeye karar verdik. En azından ondan başlar devam ederiz diye düşündük. Neyse bende bir heyecan bindik, eşim de habire eleştiri yağmurunda... "Bu nasıl alet, çok tehlikeli". Gondol başladı havalanmaya, ben zannediyorum ki (salakça) bize emniyet kemeri bağlayacaklar, çığlık çığlığa bağırıp kollarımızı sallayacağız. Sadece oturduğumuz koltuğun önünde uydurma bir demir var, ona tutunuyoruz. Gondolu çalıştıran adam o kadar şiddetli savuruyor ki can güvenliği tamamen kolların gücüne kalmış. Tutunuyorum ama bir yandan da çığlık çığlığa bağırıyorum. Baktım daha da şiddetli savurmaya başlıyor, var gücümle demirden tutunuyorum, eşimin omzuna kafamı sokuyorum. Gözlerimi kapadım artık bakamıyorum, sadece korkumdan bağırıyorum. 

Ayaklarımın korkudan bağı çözüldü, ellerime kaldı tüm vücudumun ağırlığı. Bir yandan aklımda dönüp duran "gondoldan düşüp parçalanan kız" manşetleri, bir yandan kollarımdaki ağırlık, bir yandan "Allahım bu ne zaman bitecek çığlıkları"... neyse ki bitti. 5 dakika falan sürdü ama 5 dakika dışarıdan çok kısa bir zaman gibi görünse de gondol için çok uzun bir süreç!

İndik, eşim bana gülmeye başlayacaktı ki benim korkudan sapsarı olmuş suratımı görüp sustu, sarıldı, teselli etmeye çalıştı ama elim ayağım bomboş, titriyorum.

Trajikomik aslında ama düşünüyorum da insanımızın canı koltuğunun altında "güya(!)" eğlenmeye gidiyor. Bu luna parktan kesin kötü bir haber çıkacak, umarım ben yanılırım...

10 yorum:

 1. Allah korumuş valla bu ülkenin hastanesine bile giderken iki kere düşünmek gerek canım kaldı ki lunaparkına:(

  YanıtlaSil
 2. Gondollar genelde hep öyle ya valla çok fenalar. :/
  Ayakların yerden kesiliyo bi de takla atcak gibi oluyosun, ayy içim bi hoş bi fena oldu :D
  Ben de Bostancı'daki Lunaparakta Russian Mountain diye bi alete bindim. Yuvarlak bi tren düşün. Yanlamasına 50-60km hızla falan dönüyosun. Kaslarına falan hakim olamıyosun. Ağzını bile kapatamıyosun. Çok berbattı. İndikten sonra direkt kustum. Ki 360 derece dönen o zar gibi alette hiçbi şey olmamıştı en korkuncu o olduğu halde.
  Lunaparkta eğlenemiyorum nedense ben de. Alışveriş yapmak daha eğlenceli. :D:D:D

  YanıtlaSil
 3. ben balerinde bile suratı sapsarı ecel terleri dökmüş insanım hiç bi kuvvet beni o gondola bindiremezdi sanırım :) sakın bana bi de en uç kısma oturdugunuzu söleme ay düşüp bayılırım ! cnm hangi dükkan bu arada bende kardesıme bı prada begenmıstım gıdıp bakmak ıstıyorum sımdı dedıgın yere :)

  YanıtlaSil
 4. Ben izlemeden bindim ya yoksa binmezdim hahahah :D
  Kapının girişindeki dönüp duran aletten korkuyordum en çok, o hiçbi şey yapmadı. Ama ben Russian Mountain'de bas bas bağrındım deşarj olayım diye. Bence onun da bi yan etkisi oldu. Nedense böyle heycanlı şeylerde kitlenip kalıyorum ben. İçimden hiç bağırmak, çığrınmak gelmiyo. Korkmuyorum da. sırf bağrınmak için bağrındım. Ciddi anlamda ağzına, yüz kaslarına, vücuduna hakim falan olamıyosun ya çok acı.
  Bi de Bostancı'da güzel bi yemek yemiştik Lunaparka gitmeden önce. Çok üzüldüm kustum diye hahahah :D

  YanıtlaSil
 5. fluffy: ben neyime güveniyorsam gidip en arkaya oturmak istedim ama eşim allahtan izin vermedi:))
  Gözlüğü kesin Atasun optikten alın, çok farklı fiyatları. Aynı gözlük için indirimli olarak Kent ve İnter optikte 350tl demişlerdi.

  YanıtlaSil
 6. 430 gibi bi fiyattı bnm baktıgım model fahri kuz da , kampanyalı halini ööle dediler bi de puf , ama içimden bi ses burda daha uyguna alıcagımı sölüo :) saol cnm cok makbule gectı bu paylasımın !

  YanıtlaSil
 7. ben de gidince kendimi tutamam binerim bayılırım gondola vb. ama sonra dışardan bakınca çok tehlikeli geliyor. eşinin dediği gibi ne kadar güvenilir bu aletlere, bakımı düzgün yapılıyor mudur.

  YanıtlaSil
 8. ayy.. ben adrenalin sevmeyen bi insanım. yahu carpısan arabaya bilem binmem. karanlıga girmem. o kdr korkagımdır. deli misin kız.. walla iyi atlatmısınız. gitme bi aha.. sen anlatırken ben korktum:)))

  YanıtlaSil
 9. ben 15 yaşındayken falan lunaparka kamikaze kurulmuştu.ona binmiştik arkadaşla gondol yanında çarpışan oto gibi kalır.geçen senede ahmaklık edip şöyle fincan gibi bişey varya döndürüp duruyo sanki fırlatcakmış gibi seni ismini unuttum şimdi ona bindik.ertesi gün hastanede serum yedim.düşün yani

  YanıtlaSil
 10. prenses: kamikazeyi de biliyorum ama 1 km ilerisine yaklaşamadığım bir alettir:) aslında luna parkların eğlence mi işkence mi olduğuna dair bir araştırma yapılabilir:)))

  YanıtlaSil