Hamilelikte Çatlakları Önlemek İçin


Bebeğimiz tam 15 haftalık oldu. Bu hafta içinde cinsiyetini öğreneceğimiz için çok heyecanlıyız. Bakalım bize nasıl bir sürpriz yapacak? Bu süreç içinde karnım da büyümeye başladı. Aslında çok kilo almadım. 4 ayda 1 kilo aldım ama gayet normal, her şey olması gerektiği gibi gidiyor. Zaten doktorlar toplamda 12 kilo almanın yeterli olduğunu, daha fazlasının gereksiz olduğunu söylüyorlar. İlk 3 ay hiç kilo almamak ya da 1-2 kilo almak, ikinci üç aylık dilimde her ay birer kilo almak, son üç aylık dilimde ise ay başına iki ya da üçer kilo almak en doğrusuymuş. Umarım ben de bu şekilde bitirebilirim. Yavaş yavaş iştahım açılmaya başladı bile. Tam bir tatlı delisi oldum:)

Gelelim çatlak mevzusuna... Ben 3. ayın sonundan itibaren üç krem kullanmaya başladım. Her gün düzenli olarak kullanabildiğimi söyleyemem ama kullanmaya çalışıyorum. 


Bu sabah ve akşam olmak üzere kullandığım çatlak kremim. Düzenli olarak kullanıldığında çatlak oluşumunu en aza indiriyor. Sonuçları sizinle paylaşacağım. Ama genetiğin de çatlak konusunda çok etkili olduğunu biliyorum. Annemde pek çatlak olmamış, umarım aynı genetik bende de geçerlidir. 

İkinci kullandığım ürün sarkmaları engelleyici göğüs kremi. Doğum öncesi ve sonrasında göğüslerin değişimine karşı bu ürün aynı zamanda yatıştırıcı özelliğe sahip. Ben duş sonrasında kullanıyorum.


Son ürünüm ise nemlendirici vücut kremi. Bu kremi vücudum için kullanıyorum. Çok hoş bir kokusu var ve bebek için de zararlı kimyasalları içermiyor. Üstelik 200 ml, kocaman bir tüpte. Bol bol sürebilirsiniz. Emzirme döneminde de güvenle kullanılabiliyor. 

Bakalım bu kadar krem ne kadar işe yarayacak...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder