Hamilelikte Hurafeler


Her anne adayı 16. haftaya kadar kız mı erkek mi diye düşünmeden edemiyor. Biz de çok düşündük ama tabii ki sağlıklı olsun diyerek kız mı erkek mi hangisi gelecekse hayırlısı olsun dedik. Ne benim ne de eşimin takıntısı vardı bu cinsiyet konusunda ama bir yandan da kız olursa şöyle olsun, erkek olursa böyle diye hayaller kurmadan da edemedik. 

Fakat ülkemizde ne çok hurafe varmış cinsiyet tahmini konusunda bunu da görmüş olduk. Hurafe diyorum çünkü bu kadar mı tutmaz :)

Örnekler:

- Ye tatlıyı çıkar Hakkı'yı, ye ekşiyi çıkar Ayşe'yi.... X YANLIŞ - Ben bir tatlı delisi oldum, hayatımda hiç bu kadar canımın tatlı çektiğini hatırlamıyorum. Ekşiden de hiç hoşlanmıyorum.

 - Anne adayının  karnı yumurta gibi büyürse bu bebeğin ERKEK olacağı, eger yana dogru yayılırsa KIZ  olacağı anlamına gelirmiş.... X YANLIŞ - Benim karnım öne doğru büyüyor, yanlardan hiç kilo almıyorum. 

- Baba adayı gebelik boyunca anne adayıyla birlikte kilo alırsa, bu bebeğin ERKEK olacağı anlamına gelir..... X YANLIŞ - Ben yedikçe eşim de benimle yiyor, sanırım birlikte kilo alıyoruz :D

İşte en önemli hurafelerden biri: 
- Anne adayı gebelikte "güzelleşirse" bebek ERKEK olacaktır, çünkü kız çocukları annelerinin güzelliklerini alırlar.... X YANLIŞ - İnanır mısınız nasıl kurtulurum dediğim yüzümdeki sivilce ve sivilce izlerinin hiç biri kalmadı, cildim nasıl güzelleşti sormayın :)

- Gebelikte anne adayının canı daha çok tatlı çekerse KIZ, tuzlu çekerse ERKEK olacağına işaret eder.... X YANLIŞ - Söylemiştim ya deli gibi tatlı yiyorum

- KIZ bebek olduğunda anne adayının kiloları daha çok kalça ve basende birikir, ERKEK bebekte ise bu birikme göbek kısmındadır.... X YANLIŞ - Ama ben kalça ve basenden hiç kilo almıyorum :)

Hepsi mi yanlış olur :) Bizim kız bütün bu hurafeleri boşa çıkardı. Bence siz de inanmayın... Teknoloji (ultrasonlar) sağ olsun:)

5 yorum:

 1. bencede kimse inanması hepsi uydurma..
  ultrasonda ne görünürse o oluyor...

  YanıtlaSil
 2. eminim senin gibi çok tatlı bir kıaz olacaktır canım

  YanıtlaSil
 3. bende aynen erkek bebege hamile gibiydim
  karnim sivriydi fazla kilo almamistim
  yuzume bir guzellik gelmisti:) ve acayip tatli tuketiyordum
  hatta cin takvimine gorede erkekti ama dunya tatlisi bir kizim oldu:)
  hurafe her konuda oldugu gibi cinsiyet konusunda da feci boyutlarda:)

  YanıtlaSil
 4. Agonya82: Dediğin gibi hepsi uydurma gerçekten

  Bahar: Canım çok tatlısın, çok teşekkürler, bakalım nasıl bir kız olacak

  mrscoskun: Aynen benim de çin takvimine göre erkekti :D dediğin gibi hepsi hurafe

  YanıtlaSil
 5. bence de hepsi yanlış,cok güzelleştim hamilelikte,göbegim yayvan değildi falan ama kızım oldu:)ama bişi tuttu o da tesadüf,canım cok ekşi çekiyodu:)

  YanıtlaSil