Home TV Avrupa Tatili


Home TV en severek izlediğim TV kanallarından biridir. Dr Oz Show, Oprah Winfrey Show ve daha pek çok güzel programı izleyebilirsiniz. Fakat bugünlerde benim favorim 'Low Cost', Türkçe adıyla 'Avrupa Tatili'. Programın her bölümünde bir Avrupa şehrini yakından tanıma fırsatı buluyorsunuz ve nerede yemek yenir, nerede kalınır, nerelere gidilmelidir hepsini öğreniyorsunuz. Programın bana göre en ilgi çekici kısmı 30 dk olması yani bizdeki gezi programları gibi uzata uzata zaman öldürmemeleri (Ben çok sıkılıyorum 2,5 saatlik gezi programlarında). Diğer ilgi çekici kısmı ise her bölümde sunucunun elinde 200€ olması ve 2 gün boyunca bu 200€ ile en uygun ve en kaliteli yerleri seçip size web siteleri ile birlikte sunmaları. 


Herkesin ilgi alanı farklıdır, benimkiyse farklı ülke - şehirleri görmek ve tanımak. Uzun zamandır bu konuya çok meraklıyım ve bu konuda pek çok kitap, dergi alır okurum. Şimdiye kadar gezebildiğim kadar gezdim ama tabii ki görmek istediğim daha çok yer var. Eşim de benimle aynı ilgi alanına sahip olduğu için güzel tatiller yapabiliyoruz. Ama biliyorsunuz bu yıl aileye bizi eve bağlayacak bir minnoş geliyor ve ben de sadece böyle programları izlemekle kalıyorum. Fakat bir 3-4 günlüğüne ayrılabilirsem ilk durağımız Viyana olacak gibi görünüyor.

Aslında Haziran'da 7. ayımda acaba gitsek mi diye düşündük ama ben kendime pek güvenemedim. Ne olur ne olmaz pek gezemeyebilirim, gitmişken de hakkını vermek isterim. O yüzden şimdilik sağlıkla doğsun bakalım gezme işini rafa kaldırdık ama gözüm kalıyor:) Biz en iyisi bu sene Çeşme'ye gidelim ben biraz yüzeyim, doğum öncesi stres atayım diye düşündük.

Avrupa turu planlayanlar bu programı kaçırmasınlar derim;) Program saatleri için Digiturk TV Guide size yardımcı olacaktır.

4 yorum:

 1. biz de izliyoruz kaçırmadan:)

  yok canım 7.ayında hem uçuş yasagın olabilir hem rahat edemezsin.bebiş dogduktan sonra gidersiniz.sen en iyisi yüz,dinlen bu sene.bi daha fırsatın olmıcak muhahaha(kötü adam gülüşü) :)

  biz de her sene yeni bi yer keşfetmek istiyoruz.bu yaz stockholm inşallah:)

  YanıtlaSil
 2. Siz de bizim kafadansınız Ayşecim, taktir ediyorum valla. Sen Ceren küçükken Dublin'e gitmiştin, ben de yapacağım sanırım:) Anneannemiz sağolsun. Annelerin hayatını tamamen bebeklerine adayıp kendi üstlerine bile bişey almamalarını, hiç bir yere bebeksiz gitmemelerini yanlış buluyorum. Anne mutluysa çocuk da mutlu

  YanıtlaSil
 3. 5 aylıktı o zaman,Ceren de uslu(sorunsuz) bi bebk oldugu için rahat rahat gitmiştik.hatırlarsan 2 aylıkken bodruma gitmiştik Cerenle:)ama artık bırakamayacagımız için(psikologlarla konustuk) Cereni de götürecegiz isveç'e.anne-babadan ayrı kalmak travma yaratabilirmiş bu yaşta:/

  YanıtlaSil
 4. Hadi bakalım umarım güzel geçer. Ben de merakla bekleyeceğim sizin tatili:) Tecrübelerinden faydalanmak isterim

  YanıtlaSil