Bebek Arabası Seçimi


Ve nihayet bebek arabamızı seçtik. Tecrübe edenler bilirler, bebek bekliyorsanız alışverişin belki de en önemli kısmıdır çünkü çoğunlukla annelerin yanlış seçim sonucu çok yakındığı bazen bir kaç tane değiştirdiğini görüyoruz. Almışken en rahatı olması çok önemli. 

Herkesin seçimi farklı, piyasada pek çok ürün mevcut ama biz uzun araştırmalar ve de özellikle yakınlarımızın kullanıp tavsiye etmesi sonucunda Buggster almaya karar verdik. Benim için almadan önce dikkat edilecek 3 nokta vardı:
*Hafiflik
*Tek elle kapanması
*Sepetinin ve bebeğin oturacağı kısmın geniş olması
* Bagaja sığması


Benim gözüm başka arabadaydı başlarda ama kullanan arkadaşlarımın eşleri "Biz bile zor taşıyoruz, sakın almayın, ağır olması başa bela" deyince vazgeçtik. 

Gezip dolaştıkça bu arabanın tam bizlik olduğuna karar verdik. Gelelim özelliklerine:

* Bebek elinizdeyken tek elinizle çok rahat kapatabiliyorsunuz, denedim çok rahat.

* Söylediğim gibi çok hafif. Kumaşlı 6,9 kg, kumaşsız 4,9 kg. Diğer arabaların 12 kg civarında olduğunu düşünürsek çok farklı diyebilirim.

* Peki bu kadar hafif ama dayanıksız mı? Aksine ne kadar çanta asarsanız asın geriye gitmiyor ve üstüne siz oturun isterseniz hiç bişey olmuyor, bu da test edildi:)

* Almanya'da üretilmiş bir ürün


* Maxi Cosi ve Cybex marka ana kucaklarıyla uyumlu, biz Maxi Cosi Cabriofix'i tercih ettik.

Kumaşlarının tamamının çıkıp yıkanabilmesi, emniyet gibi diğer sıradan özellikleri saymıyorum. Zaten her üründe mevcut. 

Yeni alacaklara umarım bir fikir olmuştur ve umarım biz de diğer kullananlar gibi memnun kalırız. Bunun yorumunu yapabilmem için 3 aya ihtiyacım var daha:) 

4 yorum:

 1. cnm ben sen dediğin gibi bagajıma zor sığanlardan aldım ,napım cok beğenmiştim gerci zaten arabayı değiştirme planımız vardı oyuzden sorun olmadı. bence doğru secim yapmıssın...
  bu da benimki

  http://aysstyle.blogspot.com/2010/11/bebek-arabalarinda-moda.html

  YanıtlaSil
 2. Seninki de çok güzel, biliyorum bu modeli. Hatta aynı ana kucağı modelini almışız ama Stokke benim arabama imkanı yok sığmaz:) Sen de güzel günlerde kullan tatlım

  YanıtlaSil
 3. Kacirdigim sey su. Aldiginizin markasi ne? Ben mi goremedim acaba?
  Tesekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha sonra yazmadım evet haklısınız ama bu modeli aldım. Çok da memnunum. 6 ay olacak alalı, en ufak bir sorunla karşılaşmadım. Tavsiye edebilirim

   Sil