Hamilelikte 30.Hafta


Ve görüldüğü üzere nereden nereye:) 

Şu an itibariyle 71 kilodayım, öyle 8 kiloyla, 12 kiloyla doğuma girmek yalanmış. Öyle abartı bir halde yemediğim halde 30. haftamda 13.kilomu almış bulunmaktayım. Muhtemelen doğuma 18 kilo ile gireceğim (hesaplarım doğru çıkarsa). Ama ben ki her zaman aman kilo almayım, 1 kilo aldım vermem lazım triplerinde dolaşan biri olarak şunu söyleyebilirim ki hiç umurumda değil, çünkü çok mutluyum:) Karnımda büyüyen ve tekmeleriyle artık kendini çok güzel ifade eden tatlı kızıma her şey feda olsunnnn :) Veririm ben o kiloları.

Gelelim tatil notlarınaaaaa....

Bildiğiniz üzere Çeşme'ye gittik bir haftalığına. Hamile olarak ilk tatil deneyimimizdi ve umduğumdan çok daha güzel geçti. En başta Temmuz-Ağustos sıcaklarına kalmadığımız için hava aşırı sıcak değildi ve beni hiç bunaltmadı. Bol bol denize girip yüzdüm ki bebeğe o kadar iyi geldiğini nasıl hissettiğimi anlatamam. Bunu sanırım yaşamak lazım. Kesinlikle fırsatınız varsa hamilelikte yüzme çok faydalı, mutlaka yüzün derim.

Geçen seneyi de Çeşme'de geçirdiğimiz için Çeşme-Alaçatı notlarına değinmeyeceğim. Bilgi almak isterseniz geçen yıl BURADA detaylı olarak bilgi vermiştim, isterseniz bir göz atabilirsiniz.

Sanırım hamileliğin en sevimli tarafı herkesin beni bikinim ve kocaman karnımla görüp sevmeye gelmesiydi:) Bol bol maşallah ve dua aldım herkesten. Bol bol fotoğraf çekindim ki ilerde hatıra olarak saklayabileyim. İnsan kaç kere hamile kalıp kocaman ama sevimli bir karınla dolaşıyor ki. Bence hamile olan herkes üşenmeyip bol bol fotoğraf çekinsin, ben yukarıdaki fotoğrafı bile gördükçe şimdiden çok mutlu oluyorum, kim bilir kızım büyüdüğünde bu fotoğrafları görüp ne kadar mutlu olacak...

14 yorum:

 1. canım benim bence gayet iyisin bende senin gibi düşünüyorum kilo almak istemiyorum ama alırsamda napim doğumdan sonra nasıl olsa kilolar verilir :)

  YanıtlaSil
 2. çok çok tatlı olmuş göbişin cnm...Bu bir mucize olsa gerek çok özel bir olay allah banada nasip etsin...Ben sanırım 20 kılo alırım en az vucudum cok müsait...:( tatıl doping olmustur sana :)tatıle benımde gitmem lazım ama kedimi kime ve nereye bırakıp gidicem bilmıyorum o yüzden suan beklemedeee bakalım :S

  YanıtlaSil
 3. Zeynep: Boşver, azimli ve kendine bakmayı seven biri olduktan sonra verilir o kilolar. Yeter ki kızlarımız sağlıkla doğsunlar.

  MyPrincess: Teşekkür ederim, utandım:)İnş. sen de en kısa zamanda bu güzel duyguyu tadarsın, eminim çok güzel bir hamile ve anne olursun. Güzel kedişinle çok iyi anlaşacak bir küçük princess ya da prince olur:)

  YanıtlaSil
 4. ayyy canıım allah sağlıklı sıhhatli kucağına almak nasip etsin :D

  YanıtlaSil
 5. Cnm maşallah.
  Ama fazla kilo almışsın sen ben şuan 36. haftamdayın ve yeni 12 kilo oldum sanırım bende son bir iki kilo daha alacam tmm bende sadece göbek büyüyor diğer taraflarda bir kilo alımı yok inşallah hayırlısı ile sende bende sağlıklı bir doğum gerçekleştiririz.

  YanıtlaSil
 6. harikasın tatlım, bayıldım :)))

  duju

  YanıtlaSil
 7. Hamide: Amin Hamidecim, isteyen herkese versin.

  Modaccı: Süpermişsin, ben maalesef bu dönemde bir de tez yazınca pek hareket edecek zaman bulamıyorum, yürüyüş bile yapamıyorum. O yüzden biraz fazla aldım ama sonrasında veririm sanırım.

  Duju: Teşekkürler dujucum;)

  YanıtlaSil
 8. Dünya'ya bir tane daha şeker gibi çocuk geliyor desene .) -bu arada blogunu yeni keşfettim, severek okurum artık.

  http://kacikturuncu.blogspot.com

  YanıtlaSil
 9. Bu fotoğraflara bayıldım ya çok güzeller.. :)

  YanıtlaSil
 10. Çok tatlı olmuşsun, elbet gider o kilolar canım :))

  YanıtlaSil
 11. Merhaba,

  Bir süredir yoktum.Bende 29.haftaya girdim.Hafta sonları hep denizdeyim..Deniz inanılmaz iyi geliyor...Güzel haberlerini bekliyorum.

  YanıtlaSil
 12. Tatlım fotoğraflara bakınca genelde değil de karnında büyüme görünüyor kolların neredeyse aynı, bu da demek oluyor ki o kiloların çoğu bebişe ait :) hem öyle olmasa da doğumdan sonraki 1 sene içinde çok rahat veriliyor o kilo, görüntün çok güzel ve sağlıklı. Tatil deneyimini de çok mutlu okudum, maşallah diyorum dilerim her şey gönlünce olur ve inşallah benim de bir kızım olur :))  http://betwinus.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 13. Siucum teşekkürler, inş. senin de istediğin zamanda böyle fotoğraflarını görürüz;

  j.d. çok teşekkürler, inşallaahhhhh:)

  kiraz limanı: bence de fırsatın varsa mutlaka gir, aramızda 3 hafta varmış:)

  BeTwinUs: Ne güzel moral verdin bana canım anlatamam:) İnş. dediğin gibi olur ve eski halime kavuşurum, tabi spor da yapacağım. İnş. Allah dilediğin gibi sana da bir prenses verir

  YanıtlaSil