Milk Bands Emzirme Bilekliği


Kendime "Emzirme Bilekliği" aldım. 

Peki bu bileklikler ne işe yarıyor?

Milk Bands™ not tutuğunuz ajandalar, bakım günlükleri ve çengelli iğnelerle uğraşmadan kayıt tutmak isteyen anneler için çıkan en son yeniliktir.
Emzirme bileziği, annelere bir çocuğun beslenme bilgilerinin tümünü tek bilekte pratik olarak hatırlatmak için tasarlanmıştır!
Milk Bands™, emzirme bileziği  içten-dışa çevrilerek sağ(right) ve sol(left) ibareleri  ile en son  hangi göğüsün kullanıldığını anneye bildiren bir hatırlatıcı, aynı zamanda aşağıdakilerde dahil birçok değişik amaç için kullanılabilecek eşsiz bir yardımcıdır.

• En yakın 5 dakikalık dilimlerle beslemenin kaydını tutar.
• Bebeğin bir gün içerisinde kaç kere beslendiğinin kaydını tutar.
• Gün boyunca bebeğin bezinin kaç kez kirlendiğinin kaydını tutar.
• Anneye bebeğin en son ne zaman ve hangi göğüsten beslendiğini hatırlatır.
• Anneye bebeğin tahmini bir sonraki beslenmesinin ne zaman olacağını hatırlatır.
• Anneye emzirme sürelerinin sayısını takip ederek ve belirleyerek bebeğini sütten kesme konusunda yardım eder.
• Çoğul gebeliklerde annelerin  farklı renklerde bilezikler kullanarak bebeklerinin beslenmelerini, bir karışıklığa meydan vermeden takip etmelerini sağlar.
• Bebeklerin mama, ilaç gibi saatle takip edilmesi gereken durumlarında anneye yardımcı olur.
• Çalışan annelerin, iş yoğunluğu sebebiyle sütlerini en son sağdıkları saati unutmalarını engeller.
• Çalışan annelerin işverenlerine ,emziren annelerin haklarını hatırlatıcı bir işlevi vardır.
• Yetişkinlerin insulin, antibiyotik gibi saatle takip edilmesi gereken ilaçlarının unutulmamasını sağlar.
• Emzirme sureci tamamlandıktan sonra, annelerin doğum sonrası eski formlarına kavuşabilmeleri için uygulayacakları diyet programında alacakları besin ve sıvı alımlarını takip etmelerini kolaylaştırır.


Kullanımı
Milk Bands™ emzirme bilezikleri size en son hangi taraftan emzirdiğinizi içe dışa çevirerek - bilekten bileğe geçirmeden hatırlatır! Eğer sağ elinizi kullanıyorsanız, Milk Band 'ı sol bileğinize takın.
Emzirme bileziğini bileğinize en son emzirmeye başladığınız taraf (RIGHT-sağ yada LEFT-sol) dışa gelecek şekilde yerleştirin. Tekrar emzirmeye hazır olduğunuzda en son hangi göğüsten beslemeye başladığınızı hatırlamak için emzirme bileziğinize bakın ve bileziği gerekli şekilde içe-dışa çevirin.
Emzirme  bileziğini tekrar besleyinceye kadar daima en son emzirdiğiniz tarafı gösterir şekilde bırakmayı unutmayın. Bu kadar kolay!
Eğer bebeğinizi karanlıkta besliyorsanız, RIGHT (sağ) kelimesi bileklik'ten kabartmalı ve LEFT (sol) kelimesi ise bilekliğin içine derinleştirilmiştir böylece emzirme bileziğinin dış yüzünü hissedebilirsiniz ve ışığı açmadan en son hangi taraftan beslediğinizi bilirsiniz.

Kaydırıcının birini 0 saat posizyonuna ve diğer kaydırıcıyıda 0 dakika posizyonuna getirerek başlayın.
Her beslemeyi en küçük 5 dakikalık dilimler ile takip edin. Dakika kaydırıcısını 0 pozisyonu doğrultusunda kaydırın.
Bakım bileziğini içini-dışına çevirdiğinizde önceki beslemenin ne kadar sürdüğünü görebilirsiniz.
Günde toplam kaç dakika emzirdiğinizi hesaplayabilmek için emzirme dakikalarini yaklaşık olarak takip edin ve buna göre dakika kaydırıcıyı ilerletin. 60 yada daha fazla dakikaya ulaştığınızda saat kaydırıcıyı sıfır pozisyonundan 1 pozisyonuna ilerletin ve tekrar dakika eklemeye başlayın!
Bebeğinizin en son emzirme zamanını takip etmek basittir. sadece emzirme sürecinin başlangıcında saati kontrol edin ve saat kaydırıcıyı doğru saat pozisyonuna ve dakika kaydırıcıyı en yakın 5 dakikalık pozisyona ilerletin. En son ne zaman beslediğinizi hatırlatması için kaydırıcıları bebeğinizi tekrar besleyene kadar aynı yerde bırakın.
Emzirme  bileziğimiz bebeğinizi sütten kesmede yardımcı olabilir! emzirme bileziğini kullanarak saat kaydırıcısı ile her gün bebeğinizin kaç defa beslendiğini takip edin ve süt miktarının yavaşça düşmesine olanak sağlamak için her iki yada üç günde, bir bakım seansını kaldırın!

Bir Milk Bands™ emzirme bileziği aylarca dayanmalıdır. emzirme bileziğinin aşırı gerilmesi hasara sebep olabilir. Lütfen dikkatli kullanın. Bakım bileziğini temizlemek için yumuşak sabun ve ılık su ile yıkayın ve kurutun. Hatta arada bir bileziğinizi 2-3 dakika kaynamış suda bekleterek siterilize edebilirsiniz.
Nadiren bazı  kullanıcılar Milk Bands™ 'ı ilk kullandıklarında hafif tahriş hissedebilirler.
Bu sürekli kullanımlarda kaybolur. Tüm küçük eşyalarda olduğu gibi küçük çocukların ulaşmalarına engel olunuz.

6 yorum:

 1. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanız dileğiyle :) sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Bu ne güzel bir bilgi böyle..Ben de almak istiyorum.Çok teşekkür ederim bu güzel paylaşım için..

  YanıtlaSil
 3. Hayırlı olsun, sağlıkla, mutlulukla kullanın inşallah.

  Teşekkür ederim güzel yorumun için. Bebek alışverişlerinden firsat bulabilirsen, istediğin zaman alışverişe gidebiliriz, bayılırım, en sevdiğim şey :)

  www.denizsaatcioglu.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. Merhaba, bebişinizle birlikte mutlu günler:)
  www.LensMarket.Com

  YanıtlaSil
 5. Kiraz Limanı: Çok basit ama çok faydalı kesinlikle almalısın

  DenizS.: Çok teşekkür ederim, tamam biraz toparlanıp vücudumu eski halime getireyim bi shopping center ya da cadde buluşması olabilir:)

  Deniz: Teşekkür ederim

  YanıtlaSil