Blogger Anneler

9 Aralık Cuma - BloggerAnne BloggerBaba buluşması - Cevahir Starbucks

Anne olmadan önce konuştuğum ve zevk aldığım konular alışveriş, moda, giyim, yemek, diziler, işim, öğrencilerim, gezi... şeklinde devam ederken anne olduktan sonra tam da daha öncesinde hiç hoşlanmadığım şekilde bu konuların en başına, hem de büyük harflerle 'NİL' yerleşti.
  
Henüz bir bebek sahibi olma fikri aklımda yokken ne zaman bebeği ya da küçük çocuğu olan bir kadınla sohbet etsem konu mutlaka döner dolaşır çocuklarına gelirdi; hem de her seferinde... Ben ise dinlermiş gibi yaparken sıkıntıdan patlardım. Tamam anladım çocuğunuz var ama her konu da donup dolaşıp çocuğunuza gelmesin derdim (içimden). Gelirmiş:) Anne olunca en zevk aldığın konular çocuğunun nasıl uyuduğu ve en iyi nasıl uyutulduğu, ne kadar süt içtiği, emzirme yöntemleri, pompa, bez, banyo, bebek markaları... şeklinde sıralanıyormuş.

Tabii ki hayattan kopan, başka hiçbir şeyle ilgilenmeyen anne modeli olmadım ama itiraf ediyorum Nil hakkında çılgınlar gibi konuşmak artık benim de hoşuma gidiyor:) Sadece bunu kiminle yaptığıma dikkat ediyorum. Arkadaşlarımın çoğu çocuksuz, hatta bekâr olunca onları da sıkmak istemediğim için bu çılgın anne modumu biraz törpülüyorum ve olabildiğince başka konulardan konuşuyorum ama annelerle bir arada olmak, onlarla çocuklarımızı, yaşadığımız ortak sıkıntıları paylaşmak beni bu aralar daha çok mutlu ediyor. Bir süredir blogu boşlayıp daha çok Twitter'da zaman geçirmemin sebebi de sanırım bu. Üstelik bu sanal muhabbetleri pek çok buluşmada gerçek sohbetlere çevirip yeni arkadaşlar edindiğimi de belirtmek isterim. Bütün anneler ara ara bebeklerimizle toplanıp keyifli zamanlar geçiriyoruz.

 17 Aralık Cumartesi - Twitter anneleri buluşması - Göztepe Cafe London

Okuduğum kitaplardan birinde şöyle yazıyordu: "Bebeklerinizin başka bebeklerle bir araya gelmesi dünyada onlar gibi ufak insanların da olduğu ve dünyanın sadece büyük insanlardan ibaret olmadığını kavraması, hayata daha güven duyması açısından faydalı ve önemlidir". Bu sebeple bu toplantıların Nil için de çok iyi olduğuna inanıyorum.

Her annenin mutlaka başka annelerle vakit geçirmesi, dünyada yalnız olmadığını ara ara hissetmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden iyi ki twitter var ve biz iyi ki aktif internet anneleriyiz.

4 yorum: