Cilt Bakımı Tercihlerim


Kendimle ilgili küçük bir yazı dizisi hazırladım: Cilt Bakımında - Saç Bakımında - Makyajda tercihlerim olarak 3 ayrı postta kullandığım ürünleri okuyacaksınız. 

Cilt bakımı konusunda çok başarılı olduğum söylenemez. Maskeler, evde hazırlanmış karışımlar bana göre değil. Neden derseniz o konuda üşengeç olduğumu itiraf ederim. Nil'den önce daha dikkat ederdim ama Nil'den sonra bazen yastığa kafamı nasıl koyduğumu hatırlamıyorum. Cilt bakımı neymiş dersem yalan olmaz:)

Yine de vazgeçmediğim temel cilt bakımı malzemelerimden bahsetmek isterim. 

1. Temizleme 


Uzun süre Skincode temizleme jelini kullandım. Çok memnun kalmama rağmen her zaman daha iyisi vardır mantığıyla Body Shop'un çay ağacı yağı özlü temizleme jeline geçiş yaptım. Geçiş o geçiş. Çay ağacı yağının iyileştirme özelliği sayesinde çıkan ya da çıkma olasılığı olan aknelere hızlı müdahale ile sorunu kökten çözüyor. O kadar memnunum ki büyük bir şişe olmasına rağmen şimdiye kadar dört beş adet bitirmişimdir. İkisi için de olumlu referans verebilirim. Karma cilde sahip olduğumu da hatırlatmalıyım tabi. 

2. Tonik

Toniklerle aram hiç iyi olmamıştır. Ya çok yakmışlardır, ya kurutmuş, ya da hiç bir işe yaramamışlardır. Hem doğal olması hem de rahatlatıcı özelliği sayesinde Rosense gül suyu yine uzun zamandır kullandığım bir üründür. %100 saf gül suyu olduğu için başka marka da tercih etmem.

3. Nemlendirme Nemlendirici olarak da yine Skincode yüz kremi ve bir klasik olan Bepanthene'i birlikte kullanıyorum. Nasıl derseniz gündüz koruma faktörü olması sebebiyle Skincode'u, akşam yatarken ise cildi yenilemesi sebebiyle Bepanthene'i kullanırım. Bepanthene ile ilgili çok çeşitli söylemler vardır. Kimi cilde kullanmak hiç iyi değil, kimi ise muhteşem der. Tercih kişiye kalmış. Ben muhteşem diyenlerdenim:)

4. Ekstra Bakım


Avene'in Termal suyu vazgeçemediklerimdendir. Kızarıklık, kaşıntı, sıcaklar, hangisi olursa olsun bu  ürünün faydasını görürüm. Anında bir ferahlama hissi verir. Sprey şeklinde kullanımı olduğu için bir iki fıs ile 'oh' dedirtir.

Eskiden peeling - maske de yapardım ama son zamanlarda boşladım. Güzel bir peeling ve maske arayışına girsem iyi olacak.


5. Makyaj Temizleme


Makyaj temizleme konusunda devamlı kullandığım bir ürün yok. Sürekli değişim halindeyim. Daha önce sıklıkla Neutrogena'nın makyaj temizleme ürünlerini kullanırken yeni arayışlarla Sephora'nın makyaj temizleme sütü ve Bebak acı badem sütünü kullanmaya başladım. İkisi de başarılı ama bitirdikten sonra daha iyisini aramaya devam edeceğim.

Benim ritüellerim bu kadar. Karma cilde önerileriniz varsa sevinirim.

Sevgiler

4 yorum:

 1. Ben kuru cilt sahibi biri olarak yağlı ne varsa kullanıyorum valla :))
  Bepantehene denememiştim deneyim valla.
  Acı badem sütünü annem kullandı yıllarca ben de bir ara alayım dedim unuttum.
  Bu arada skincode un lekeli ciltler için bir serisi var o süperdi yeni bitirdim ben. Göz altı, gece, gündüz, serum her bişeyini almıştım.
  Leke sorunu olanlara şiddetle tavsiye ederim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen keşke kuru cildim olsa derim çünkü yağlanmış bir cilt akne ve siyah noktaya çok müsait oluyor ama eminim kuru cildin de dertleri vardır. Skincode gerçekten başarılı bir marka. Bepanthene bence çok iyi gelir çünkü aynı zamanda çok iyi bir nemlendirici. Kullanım sonrası tekrar yorum beklerim:)

   Sil
 2. Faydalı bi post olmuş ,) Cildin bebek gibi zaten maşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, bebek gibi değil aslında keşke öyle olsa:) ama çok aşırı sorunlu bir cildim yok diyebilirim

   Sil