Johnsons Baby ile Alerjen Parfümler


Cuma günü Nişantaşı Salomanje'de Johnson's Baby'nin ev sahipliği yaptığı 'Alerjen Parfümlere Karşı Annelerin Bilinçlendirilmesi' konusunu konuşmak üzere blogger anneler buluşmasına davetliydim. Bu konuda ne kadar makale okusam, ne kadar uzmanların verdiği bilgiler doğrultusunda hareket etsem de işin bir de pazarlama boyutu olduğunu düşünüp elimden geldiği kadarıyla Nil'in ürün tercihinde alerjen parfüm içerikli olanlardan uzak durmaya çalıştım. Fakat öyle bir dünyada yaşıyoruz ki etrafımız zararlı maddelerle çevrilmiş durumda. 

Bu konuda daha da bilgi sahibi olabilmek amacıyla sorularımızı Johnson's Baby yetkilisi Gamze hanıma yönelttik. Kendi adıma faydalı bilgiler edindiğimi söyleyebilirim. Tabi ki sizinle paylaşmak da isterim. 


Yapılan araştırmalarda Türkiye'de bebek şampuanı tercih ederken annelerin en çok dikkat ettikleri 3 madde:

1. Kokusunun güzel olması
2. Köpürmesi
3. Göz yakmaması 
olmuş. 

Oysa bunların tam tersi olarak olabildiğince az kokulu olması - parfüm barındırmaması ya da alerjen olmayan bir parfüm barındırması, az köpürmesi gerekiyor. Zaten bebek şampuanlarına baktığımızda çoğunlukla göz yakmıyor. Ben bu ögelere dikkat ederek Nil'in şampuanını seçmiştim doğru yaptığımı bir kez daha teyit ettim, mutlu oldum. 


Bunun dışında bebeğimize bir ürün alırken mutlaka arkasındaki etikete bakıp içeriğinde 'benzyl alcohol' yazmamasına özen gösterin. Görüyorsanız o ürünü bırakın orada kalsın.

Şu anda AB tarafından etiketlenmiş 26 alerjen madde bulunmakta. Bir göz atsanız dahi aklınızda kalacağını düşünüyorum:

Amyl – cinnamic alcohol

Anisyl alcohol

Benzyl salicylate

Benzyl alcohol

Benzyl benzoate

Benzyl cinnamate

Cinnamic alcohol

Cinnamic aldehyde

Citral

Citronellol

Coumarin

Eugenol

Farnesol

Geraniol

HMPCC

Hydroxycitronellal

Isoeugenol

Lilial

Limonene

Linalool

Methylheptin carbonate

Oak moss abs

Tree moss abs

Amyl –cinnamic aldehyde

Hexyl – cinnamic aldehyde

Methylionon


Paraben'den bahsetmiyorum bile, kendi ürünleriniz dahil parabenden uzak durmanızda fayda var.


Peki daha çok nasıl bilinçlenebilirim diye soracak olursanız 6 Ekim 2012 saat 14.00 - 16.00 arasında Haliç Kongre Merkezi Eyüp Salonu'nda Esra Erol moderatörlüğünde uzman doktorlar tarafından bütün sorularınız yanıtlanacak. Oraya nasıl giderim bana uzak diyenler için ise İstanbul'da 4 ayrı merkezden ücretsiz servisler kalkacak. Seminere kadar aklınıza takılan sorular var ise de Johnson's Baby Facebook sayfasında uzmanlar sorularınızı cevaplayacaklar.

Detaylar ve bilgiler için basın bülteni:

ESRA EROL ANNELERİ “BEBEK BAKIM SEMİNERİ”NE DAVET EDİYOR !

Tüm dünyada anneler ve doktorların güvenle kullandığı Johnson’s baby tarafından, 

6 Ekim 2012, Cumartesi günü, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek “Bebek Bakım Semineri’nde, ünlü TV programcısı ve genç anne Esra Erol, uzmanlarla birlikte;  anneleri güvenli bebek bakımı ve alerjen parfümlerin tehlikeleri konusunda bilgilendirecek.

Ücretsiz olarak düzenlenen ve Taksim, Ümraniye, Kadıköy ile Bakırköy’den ücretsiz ulaşım olanağının sağlanacağı seminerde, Avrupa ve Türkiye Pediatrik Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ümit Ukşal ile Amerikan Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aylin Şimşek,  annelerin bilgisini artıracak bilgiler verecek ve Esra Erol ile birlikte annelerin merak ettikleri soruları cevaplayacak.
Tüm annelerin ve anne adaylarının davetli olduğu seminer, son 10 yılda iki katına çıkan,  çocuklarda alerjiden korunmak için annelere önerilerde bulunurken, masum sandığımız ve çevremizde bulunan tehlikeli alerjen parfümler ile ilgili de uyarı niteliğinde bilgiler sunacak.
Esra Erol’un bir anne olarak, ebeveynleri davet ettiği ve annelerle sohbet şansı yakalayacağı seminer Haliç Kongre Merkezi, Eyüp Salonu’nda 14:00 – 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
Daha Fazla Bilgi İçin: 212 263 50 41
Ücretsiz Ulaşım Noktaları :
Taksim AKM – saat 13:00
Ümraniye IKEA – saat 12:15
Kadıköy Evlendirme Dairesi – saat 12:15
Bakırköy Ömür – 12:45


2. Johnsons Baby etkinliği için BU YAZIMI okuyabilirsiniz.

3 yorum:

 1. İzninle blogumda yazını "Günün blog yazısı" olarak paylaşıyorum.
  Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Faydalı olduysa ne mutlu bana, benden de sevgiler

   Sil
 2. nasıl güzel bir bebek fotosu seçmişsiniz

  yazı da çok faydalı...

  Bilgiler için teşekkürler.

  YanıtlaSil