Kitap tavsiyesi: Imza Kizin


Sizlere Banu'nun yeni çıkacak 'İmza: Kızın' isimli kitabından bahsetmek istiyorum. Bu kitaptan ilk defa blogger anne baba toplantımızda bahsetmişti Banu, ben de gerçekten etkilenmiştim. Kitap 114 adet mektuptan oluşuyor. Kızlarının babalarına yazdığı 114 mektup... Etkileyici değil mi?


Bir diğer güzel detay ise gelirinin tamamen bir çocuk daha okusun diye YEKÜV vakfına bağışlanıyor olması. 


Kitap bugün satışa çıkıyor.

24 Kasım'da saat: 14.00'da ise Tüyap'ta imza günü var. 

Banu'nun kaleminden İmza: Kızın...

Farklı sosyokültürel yapılardan, yaşları 8 ile 75 arasında değişen, babalarının hiç büyümeyen kızları, babalarına tüm söylemek istediklerini birer mektupla anlattılar. Ve sonunda tüm kız babalarına nasıl olmaları ya da olmamaları gerektiğini anlatan bir kılavuz oluşturdular. Bu 114 mektubun toplandığı İmza: Kızın'da kimler yok ki?

Bloggerlar, sanatçılar, haberciler, anneler, çocuklar, ünlü babaların kızları...

Önsözünü Prof Bengi Semerci yazdı. Öne çıkan isimlerse şöyle: Merve İldeniz, Özlem Yıldız, Yonca Evcimik, Yonca Tokbaş, Seda Diker, Ayşe Tolga, Balçiçek İlter, Parla Şenol, Işık Elçi, Garo Mafyan'ın kızı Damla Mayan Kolburan, Mustafa Denizli'nin kızı Lal Denizli, Uğur Mumcu'nun kızı Özge Mumcu, Ferhan Şensoy'un kızı Ferhan Şensoy, Ersan Erdura'nın kızı Ayça Erdura Ozar, Prof Ünsal Oskay'ın ikiz kızları Defne ve Dalya Oskay, Selçuk Yöntem'in kızı Iraz Yöntem, Avni Dilligil'in kızı Çiçek Dilligil, Namık Kemal zeybek'in kızı Şule Zeybek, Altan Erbulak'ın kızları Ayşe ve Sevinç Erbulak, Zerin Kültüral, Işıl Evrim Akgün, Ece Arar, Ece Pirim, Elif Key, Seda Kaya Güler, Fedon'un kızı Natalie kalyoncu Şengezer, Banu Noyan...

imzakizin@gmail.com


twitter/imzakizin

facebook/İmza:kizin

1 yorum: