2013 Wish List


Bu yıl ki dilek listemi sıralamadan önce 2012 Wish List yazıma şöyle bir baktım ve çok mutlu oldum. Detaylı göz atmak isterseniz yazımı okuyabilirsiniz ama ben kısaca özetleyim:

1. Sağlık (Ufak tefek sağlık problemleri yaşadık ama çok şükür ciddi bir durum olmadı. Bunun için binlerce kez şükrediyorum)

2. Neşe (Ara ara üzüldüğümüz, yıprandığımız zamanlar olmadı değil ama bunun için de şükürler olsun diyorum)

3. Şans (2012'nin son günlerine kadar çok da şanslı olduğumuzu söyleyemeyeceğim. Bir yerden bir şeyler kazanmışlığımız hiç bir zaman olmamıştı, ta ki Nil'in güzel haberine kadar:) Şansımız inşallah bu haberle değişmiş, 2013'e şanslı bireyler olarak girmişizdir... Bu konuda böyle desem de itiraf ediyorum ben hiç şanslı biri olmadım. Hayat boyu hep emeklerimle bir yerlere gelmişimdir. Havadan bir şey edinmişliğim yoktur. Arada şanslı olmak da güzel olsa gerek:)

4. Huzur (En çok değer verdiklerimden...Huzur... Aile içinde problem yaşamasak da başka ortamlarda ara ara huzurumun kaçtığı doğrudur... Maalesef bazen sizin seçmediğiniz insanlarla aynı ortamda bulunmak zorunda kalabiliyorsunuz, ben de bu manada bir takım huzursuzluklar yaşadım. Tabi ki aile içindeki ve sevdiğim insanlarla yaşadığım huzur benim için her şeyden önemli. O yüzden bu ufak tefek problemleri de o ortamda bırakıp hayatıma devam etmeyi bildim.

5. Aşk (Ne mutlu bana)

6. Kilolar (71 kilodan 58'e düştüm, evet başardım ama son zamanlarda fazla kaçırıp bir kaç kilo almış olabilirim:)

7. Kariyer (Bu konuda kılımı bile kıpırdatmadım, tamamen benim tercihim. Wish list'ime yazmışım ama bu konuda sınıfı geçemedim, aynı konumda devam ediyorum)

8. Londra gezisi (Bildiğiniz üzere bu dileğimi de gerçekleştirdim) 

Gelelim 2013 dilek listeme...


Geçen sene olduğu gibi 
1. SAĞLIK
2. NEŞE
3. ŞANS
4. HUZUR
5. AŞK
bu yılda dileklerimin başında geliyor çünkü hayatta ne dilersem dileyim bu değerler olmadan hiç bir şeyin asla anlamı yok. Fakat dikkatimi çekti, geçen yıl çok tok gönüllüymüşüm:) Bu yıl 
6. PARA'yı 
da Wish List'ime ekliyorum. 

7. DOKTORA... Master tezimi yazarken ne sıkıntılar yaşadığımı biliyorsunuz. Hamileyken tezimi bitirmiş, jüriye girmiştim. Jüriden çıktığımda ise 'Bir daha asla' demiştim fakat bu iş kanınıza işlediğinde dönüş olmuyor. Delilik yapıyorum biliyorum ama bu yıl doktoraya başlamak isteklerimin arasında

8. Şöyle mutfağı olan kocaman bir EV

9. PARİS SEYAHATİ... Bu sene Paris'e takmış durumdayım, sürekli internette kendimi Paris ile ilgili blogları okurken buluyorum:)

10. TUTARLI ALIŞVERİŞ... Herkes Wish List'i için bol bol şunu da bunu da almak istiyorum derken ben bu yıl kendime kota koymayı ve özellikle ayakkabı konusunda kendime dur demeyi diliyorum. Her gördüğümü almamam gerektiğini ve bir sürü şey almak yerine her ay sadece çok istediğim tek bir parçayı almayı diliyorum. Umarım başarılı olabilirim!

Benim dileklerim bu kadar.

2013'te tüm dileklerinizin gerçek olması dileğiyle

MUTLU YILLAR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder