Adım Adım Gelişim Seti


Ben çocuğuyla oyun oynama konusunda maalesef çok yaratıcı bir anne değilim. Montessori aktivitelerini de takip ediyorum ama ne kadar uygulayabiliyorum meçhul. Bunu başaran anneleri ise hep çok takdir ediyorum. Biz oyuncaklarla bir süre oynuyoruz ki hangi oyuncaklarla oynadığımızı BU YAZIMDA anlatmıştım. Onun dışında Nil sürekli hareket halinde olduğu için bir yerleri karıştırmak, erişemeyeceği noktalara erişmeye çalışmak favori aktiviteleri arasında. En sevdiği oyunlar ise kovalamaca (Arkasından yakaladım diye bağırınca kıkır kıkır gülerek kaçması), bacakta hop hop (Benim kanepeye oturup onu bacaklarımda hop hop diyerek hoplatmam), kucağımda takla attırmam şeklinde sıralanabilir. 

Oyun ve aktivitelerimize son 2 aydır Adım Adım Gelişim Seti  de dahil oldu. Kendileri ile 'Anne Bebek Fuarı'nda tanıştım. Aslında daha önceden de bilgi sahibiydim. Grup mailleri ve forumlarda pek çok yorum okumuştum ama tam kararımı birebir görüşünce verdim ve 12 aylık abone oldum. 


'Peki bu set nedir?' 'İçinde neler barındırır?' diye sorarsanız sitelerine detaylı göz atmanızı tavsiye ederim ama kısaca özetlemek gerekirse: çocuğunuzun ay ay gelişimine uygun aktivite setleri diyebilirim. Çocuğunuz hangi ayda ise o aya özel bir set kapınıza kargo ile geliyor. Setin içinde o aya özel temalı bir kitap ve yardımcı malzemeler bulunuyor.


Örneğin biz Adım Adım Gelişim Seti'ni almaya Nil 16 aylıkken başladık. 16. ay setinde 'mutfağımı keşfediyorum' kitapçığı vardı. İçinde mutfakta uygulanabilecek çeşitli aktiviteler anlatıyordu ve biz bir kısmını uyguladık, çok da hoşumuza gitti.

Şunu söyleyebilirim ki 2 aydır Nil ile ilgilenme konusunda sayelerinde içim daha bir rahat eder oldu:) En azından gelişimine uygun 2-3 aktivite bile yapsak mutlu oluyoruz. Siz de benim gibi düşünüyorsanız içim rahat tavsiye edebileceğim bir ürün. 


Bu da Nil'in bu ayki aktivitelerinden birinin mini videosu... Yeni bir iPhone uygulaması olan Vine ile yüklemiştim.  


8 yorum:

 1. Ya ben de doktorumda görüp beğenmiştim. Ama o zaman için setinin fiyatına 900 TL gibi bir fiyat dedikleri için değermi değmez mi bilemedim vazgeçtim. Tavsiye edermisin. Alayım mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım 900TL yanlış olmuş. Aylık 34TL ve 12 aylık toplam 408TL ödüyorsun. Biz memnunuz

   Sil
 2. Bana da arkadaşım ağolsun kendi kızı için aldığı kitapları vermişti 12-15. aylar arası (onun kızı, oğlumdan 1 yaş büyük), güzel gerçekten. Çocuk gelişimi için araştıracak vakti olmayanalara ve dediğin gibi değişik-yaratıcıt bulamayanlara gayet iyi bir alternatif.
  Ben Ipad, TV vs. herhangi bir şey kullanmadığım için bebek eğitim ve oyunu olarak, kitap seçeneğini çok seviyorum.
  900 TL kaç aylık setin fiyatıymış acaba? İnternet sitelerinde o bilgileri göremedim.
  Aklım çelindi şimdi alsam mı ben de diye.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir deneyebilirsin Sedacım. Ben ayda 34TL'yi nelere vermiyoruz ki diye düşünüyorum ve ufacık da olsa faydası olsa kar kardır diyorum

   Sil
 3. Bizde bu setten alıyoruz.Teyzem görmüş beğenmiş.Ama biz biraz erken başlamıştık.Şu anda 17 aylık setimiz gelecek.Bende oynamayı çok seviyorum.Bazen sıkılsam da içinden çıkna hayvanlar ve yiyecekler kitabını çok sevdim.Hala çevirip çevirip bakıyorum.Annem kedi nerede deyince hemen kitabı getirip ediii diyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel çok sevindim sizin adınıza:) Önemli olan sevmeleri tabi ki

   Sil
 4. Bu seti araştırmaktan yorgun düştüm. Şu an aylık 39 TL. Fiyatı daha uygun olsa çok kişi tercih ederdi sanırım. Ben evde aktivite yaptırmaya çalışıyorum ama sanki bu miniklerden artık çok şey bekleniyor, diye düşünüyorum. İkilemler anneliğin kaderi mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben 6. aydan sonra bıraktım. Bir seviyeden sonra yetersiz kaldı bizde.

   Sil