Gaye in Wonderland ile Röportaj


Biliyorsunuz Cuma günleri severek takip ettiğim bloggerlardan bahsediyorum ve onlarla röportaj yapıyorum. 1-2 haftadır yazamadım ama röportaj serisine kaldığım yerden devam ediyorum. Bu hafta yine çok severek takip ettiğim bir blog olan 'Gaye in Wonderland' blogunun sahibesi Gaye sorularıma cevap verdi ve sizler için kendini tanıttı. 

1. 'Gaye in Wonderland' blogunun sahibesi kimdir – nelerden hoşlanır?
Blogun adından da anlaşılacağı gibi ismim Gaye, soyadımı ise gizemimi korumak adına paylaşmıyorum :) 82 doğumluyum ve Ankara'da yaşıyorum. Hacettepe İşletme bölümü mezunuyum. Şimdilerde ise Ankara Hukuk 3. sınıf öğrencisiyim ve hala da inatla bitirmeye çalışıyorum. 8 senedir aktif olarak çalışma hayatındayım. Blogumda bir şeyler paylaşmayı çok seviyorum, keşke çok fazla boş vaktim olsa da sık sık paylaşımlarda bulunabilsem. Bunun dışında bir çok kadın gibi alışveriş yapmaya bayılıyorum. Ama artık kendimi tutmayı biraz öğrendim sanırım :) Kitaplarsa vazgeçilmezlerim. Kalemler, defterler, silgiler.. okullu olmaktan hala kurtulamadığım için hepsine bayılıyorum. Gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi de çok seviyorum. Keşke okullar hep tatil olsa :)

2. Blog açmaya nasıl karar verdin?
Blog açmaya en yakın arkadaşımın blogu sayesinde karar verdim. Ona blogunda yardımcı olurken bunu yapmaktan ne kadar keyif aldığımı fark ettim ve onun da desteğiyle Gaye in Wonderland'e yazmaya başladım.
3. Blogunda neler bulabiliriz?
Blogumda aklınıza gelen gelmeyen bir çok şeyi bulabilirsiniz. Alışveriş, kitaplar, etkinlikler.. Belirli bir teması yok blogumun. O an aklıma gelen veya dikkatimi çeken çok alakasız bir şey bile o günkü post konum olabilir :) 

4. Daha çok yakın plan ürün fotoğrafları gördüğüm için soruyorum. Fotoğraf makinesi olarak ne kullanıyorsun? 
Fotoğraf makinesi olarak önceleri Sony T900 kullanıyordum ama son dönemde sadece Iphone 4 kullanıyorum. 

5. Fotoğraflarında kullandığın effect ya da düzenlemeler varsa hangi programlarla yapıyorsun?
Instagram hesabımda fotoğraf paylaşımında bulunmasam da efekt olarak en çok instagram efektlerini seviyorum. Valencia, Earlybird, Amaro ve Rise en çok kullandığım efektler. Çok sık olmasa da PicFx uygulamasını da kullanıyorum.

6. En sevdiğin alışveriş siteleri hangileridir?
Online alışverişte Asos, Saks, Mango, Ebay ve son dönemde kitap alışverişi için Book Depository en sevdiklerim arasında.

7.       Severek takip ettiğin yabancı bloglar var mı? 
Atlantic-Pacific, Le Blog de Betty, FashionHippieLoves, Pink Fox, Bittersweet Colours, Pink Peonies..şeklinde listem uzar gider :)

8.       Blogunla ilgili başka projelerin var mı?
Şimdilik ufukta herhangi bir proje görünmüyor. Bazen işbirliği teklifleri gelse de ben sadece içimden geleni içimden geldiği gibi paylaşmayı seviyorum sanırım :)

Hala Gaye'nin blogunu bilmeyenler varsa BURAYA tıklayarak bloguna ulaşabilirler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder