Smart Trike Bisiklet

Nil'e bir süredir 3 tekerlekli bisiklet almak istiyorduk. Araştırınca ve kullanan arkadaşlarımın da memnuniyetleri sebebiyle Smart Trike almaya karar verdik.

Aslında şekilde de görüldüğü gibi 10 aylıkken kullanmaya başlayabileceğimiz bisikleti biz 20 aylıkken aldık. Kış aylarında zaten kullanmayacak diye düşünüp yazı bekledik derken Smart Trike 2. evreye yetiştik. Çok bir şey kaybettik mi? Bence hayır ama siz isterseniz erkenden alabilirsiniz. 

Bir de hatırlatmakta fayda var: Puset gibi yanıma alayım o bisiklette oturur, ben de alışveriş yaparım ya da gezerim diye düşünüyorsanız bunları unutun. Çünkü puset anne için de çocuk için de konfor sağlayan olmazsa olmazlardan ama bisiklet sadece çocuğunuzun eğlenmesi için taşıyacağınız bir oyuncak. Arkadan itme özelliği işinizi kolaylaştırıyor ama örnek vermek gerekirse biz bisikleti 1-2 sokak öteye sabahları fırına ya da markete giderken, sahilde kısa bir yürüyüş yapmak için ya da apartman bahçesinde dolaştırmak için kullanıyoruz. Nil çok eğleniyor ama bir süre sonra inmek istiyor. Tekrar binip tekrar inmek istiyor. Bunlara hazırlıklı olun. Tabii ki uyku saatinde bisikleti kullanmanızı tavsiye etmem zira dik oturdukları için uyku adına çok konforlu olmaz. 

Çantanızı da arkadaki sepete koyabiliyorsunuz ama puset kadar rahat yerleşim imkanı yok tabi. 

Smart Trike Safari Flamingo

 Smart Trike Safari Lion

 Smart Trike Safari Bear
Smart Trike Dream Team Red

Gördüğünüz gibi Smart Trike'ın 4 rengi var. En alttaki hariç diğerlerinin özellikleri aynı. Biz ne pembe ne de mavi olmasını istediğimiz için ortadaki Smart Trike Safari Lion modelini tercih ettik. En alttakinin farkından bahsedecek olursak da diğerlerinden biraz daha pahalı çünkü ebeveyn kolundaki bir tuşla ön tekerleği hareket ettirme özelliği var. Böylece manevra kabiliyeti daha kolay. Diğerlerinde zor mu derseniz bence değil. Zaten dere tepe, dağ taş gezmiyorsunuz bisikletlerle.

İlk üç modelin fiyatı 299TL, en alttaki tuş kontrollü model ise 399TL.

Biz Joker mağazalarından aldık. İsterseniz siz de Joker mağazalarından ya da Joker'in İnternet sitesinden alabilirsiniz. 

5 yorum:

 1. güle güle kullanın ,, en iyi seçim bizim ikinci yılımız ve tepe tepe kullanıyoruz

  YanıtlaSil
 2. bizim Aysu'dan kalma vardı... Aslı sadece 2 dakika oturup sonra inip kendisi ittirmek istiyor.. Aysu daha güzel kullanmıştı, yazlıkta çok gezmişti ama Aslı ya sevmedi ya da ittirmek daha zevkli geldi... size iyi gezmler cnm yeni bisikletinizle...

  YanıtlaSil
 3. Bizde aslında çok verimli kullanmadık ama yinede Derin'in hoşuna gidiyor

  YanıtlaSil
 4. kesinlikle tepe tepe kullanılası bir bisiklet tercihi!
  Defne ve Derin de özellikle dolaşmaya ya da parka gitmek için dışarı çıktığımızda puset yerine bisiklete bindiklerinde sanırım kendilerini daha özgür hissediyorlar!
  bu arada geç kaldık diye dert etmeyin ikinci çocukta evde ztn olduğu için ilk aşamadan itibaren kullanırsınız :))

  YanıtlaSil