Hipp Meyve Püresi Görüşlerim

Bir süredir yazmak istiyorum fakat hem olumsuz olaylar üst üste gelince hem de bir türlü fırsat bulamayınca Hipp meyve püresi görüşlerimi yazmak bugüne kaldı. Geç olsun güç olmasın...

 
Nil ek gıdaya başladığı zamanlardan bu yana doğal beslenmesine gayret eden ama "doğalcı" "organikçi" tabirlerine uymayan bir anne oldum. Aradaki fark ne derseniz üzerinde 'bebeklere uygundur' yazısını gördüğüm her şeyi Nil'e vermedim ama araştırdım - inceledim. Gerçekten Nil için zararsız ya da minimum zararı olduğunu düşündüğüm gıdaları ona sundum. Fakat fazla da abartmadım. Genelde biz nasıl besleniyorsak Nil de öyle beslendi. Şu yazımda  zaten ek gıdaya başladığımız dönemde nelere dikkat ettiğimizi detaylarıyla yazmıştım ve aynı yazıda kullandığımız tek kavanoz ürün markasının Hipp olduğundan söz etmiştim. Meyve püreleri süresini geçtikten sonra Hipp bebek bisküvileri, daha sonra da Hipp çocuk bisküvilerine geçtik. Şimdi ise #fikirdenklerdeniyor ve #hippturkiye projesi sayesinde meyve püreleri ile tanıştık. 

Meyve püreleri ambalajları resimde de görüldüğü gibi çocukların tutabileceği büyüklükte tasarlanmış. Bu yönden Nil çok rahat etti, benden destek almadı. Ayrıca tadını da çok beğendi. "Bi daa bi daa" diyerek 2. püreyi de tüketti:) 

Sanırım ürünün tek handikabı çok küçük olması ve bizim ufaklıklara asla yetmeyecek olması. Bu yüzden tek seferde 2-3 tane bulundurmakta fayda var. Güvenli kapak yapmaları da çantada taşıma açısından çok rahat. Aman pipet deliği delindi mi çantaya aktı mı derdi yok çünkü pipet yok:) 

Hipp'i zaten her daim tavsiye ederim, bu ürünü de denedik beğendik. 
Bence kriz anlarında şeker çikolata yerine meyve püresini denemekte de fayda var:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder