Kapkara Bir Gün

Bu yazıyı yazmak düne kadar çok zordu benim için, hatta imkansızdı. Aklıma geldikçe ellerim titreye titreye zırıl zırıl ağlıyordum. Bugün daha iyiyim. Çünkü Nil daha iyi, ağrıları geçti, çabuk toparladı. Allah'a bol bol dua ediyorum bizi koruduğu için, her dakika şükrediyorum. Ne boş şeylere üzülüyoruz diye kızıyorum kendi kendime. Canın yanınca anlıyorsun ya hani canının kıymetini. Canının canı yanınca ise dünya üzerine yıkılıyor. Buna da binlerce şükür. Allah çaresiz dert vermesin. 

Hayatta hep güzel anlar yok maalesef. Kimsenin hayatı lay lay lom geçmiyor ama kötü şeyleri yazmayı -zikretmeyi sevmiyor kimse. Ben de öyle ama bu hatırladıkça içimi dağlayacağını bildiğim olayı yazmak istedim. Çünkü unutacağım. Ben geçmişe dair kötü olayları hatırlayamıyorum. İyi gibi görünebilir ama bazen içini yakan bir şey hissediyorsun ama ne olduğunu bilmiyorsun. Benimkisi böyle bir duygu işte. Zorlasam da hatırlayamıyorum. Bu olayı ise hayatın akışına kendimizi bıraktığımız anlarda, şükretmeyi unuttuğum zamanlarda okumak adına yazıyorum. Aldığımız her nefesin kıymetini bilmek adına. Bir de ileride Nil okur belki diye. Ben mesela geçmişte başıma gelen olumlu olumsuz her olayı keşke okuyabilsem çok isterdim. Annem - babam ne hissettiler bilmek isterdim. Biraz da onun için bu yazı. Ama anlaşılıyor sanırım o anı yazmamak için hala direnip lafı uzatıyorum, düşündükçe kahroluyorum çünkü. 

Görsel alıntıdır

Ani bir kararla Ankara'ya gidelim diyoruz. Uzun bir süre gidemeyeceğimiz için Nil'in doğum gününü 1 hafta erken babaannesi ve dedesiyle de kutlayalım diye düşünüyoruz. Yola erkenden çıkıyoruz ki erken varalım. Zaten çok kalamayacağız. Ankara - İstanbul yol istikametinde bulunan Park Shop isimli tesiste biraz dinlenelim diyoruz. O sırada Nil yukarıdaki resimdekine benzer jetonla çalışan oyuncaklardan birine binmek istiyor. Bazen alışveriş merkezlerinde biniyor ve hem hareketli hem de sesli olduğu için tüm çocuklar gibi Nil'in de hoşuna gidiyor bu aletler. Her neyse... biniyor ve bir anda Nil'in yüzü değişiyor, inmek istediğini, korktuğunu düşünüyorum. Makina sallandıkça Nil ağlamaya başlıyor (bu dediklerim 2-3 saniye içinde oluyor). Bir şeylerin ters gittiğini anlıyoruz ve hemen Nil'i kucağıma almak istiyorum. Fakat sağ eli makinada takılı kalıyor. Önce anlamıyorum ama sonra kanlar akmaya başlayınca her şey anlaşılıyor. O sırada normal şartlarda kendimi çoktan kaybetmem gerekirken anneliğin verdiği bir güç olsa gerek hemen çantamdan bir bluz çıkarıp eline sarıyorum. Mert benden daha telaşlı ne yapacağını bilmiyor. Hemen 112 acili arayıp yerimizi bildiriyoruz. En fenası o koskocaman alış veriş merkezli, dinlenme tesislerini yapıp bir doktor bulundurmamaları. O anda acili beklerken tesisin sahibi yanımıza gelip korkudan bir sürü şey söylüyor ama şu an hatırlamıyorum bile. Tek aklımda kalan "burada kalp krizi geçiren bir yolcu olsa ne olacak" diye sormamız ve aldığımız cevap "öyle bir şey yaşamadık, zaten 6 km ötede hastane var". Türkiye'de, canım ülkemde insanın değeri bu işte. Çocukların kullandığı o aletin kesici olması hakkında ise yorum bile yapmak boş!

112 ambulansı hemen geliyor. Nil'in kanını durduruyor, sarıyorlar. Hendek devlet hastanesine götürmek ve dikiş atmak istiyorlar ama biz Ankara'ya kadar gidersek bir tehlike olup olmayacağını soruyoruz. Görevliler 12 saati geçmezse dikişi orada da attırabileceğimizi söyleyince kararımızı veriyoruz ve 2 saatlik Ankara yolunu bize 2 yıl gibi gelse de kat ediyoruz. İstikamet Ankara Acıbadem Hastanesi. Önce acile alıyorlar, ardından daha sonra çok iyi bir doktor ve hoca olduğunu öğrendiğimiz ortopedi uzmanı Prof. Dr. Mehmet Binnet'e Nil'i emanet ediyoruz. 

Eline dokundurtmadığı ve ince bir ameliyat olacağı için sedasyon (kısa süreli uyutma) ile ameliyat olacağını söylüyorlar. Önce kahroluyoruz tabii. İlk anestezisini 2 yaşına günler kala alması bize çok koyuyor. Fakat el mecbur kabul ediyoruz. Bu kıyafeti giydirmek için bin bir oyunlar oynuyoruz. En sonunda kabul ediyor. Ağrı kesicinin etkisiyle de ağrısı diniyor. Biz de daha iyi hissediyoruz Nil'in ağrıları dinince. 

Bu resmi ellerim titreye titreye çektiğim için bulanık. O an ileride bunları hatırlamayacağımı bildiğim için çekiyorum fotoğraflarını. O arkadaki kapıdan bizi almayacaklar. İşte o anda Nil'in "anne anne" çığlıkları gelecek dışarıya. Hissettiklerimi dökemem buraya. Dökmeyi düşündüğüm anda çaresiz dertler geliyor aklıma ve yazmamayı tercih ediyorum, dediğim tek şey "buna da çok şükür Allahım". 

Ameliyattan beni sayıklayarak çıkıyor, koşa koşa gidiyorum. Bir süre sonra uyuyor zaten. Ameliyatın iyi geçtiğini öğrenince bir "oh" diyoruz ama Nil'i uyurken gördükçe de yüreğimiz cız ediyor.

Ankara Acıbadem Hastanesi hemşirelerine de ne kadar teşekkür etsem az. Bu travmatik süreci sıcak ve sevgi dolu yaklaşımları sayesinde çok hafif atlattık. Bir hemşire ablası Nil'le boyama yapıp olanı biteni unutturmaya çalışırken diğeri ayağından açılan damar yolundan antibiyotik enjekte etti. Bunları yazarken ya da okurken kolay gibi görünse de her biri boğazımın düğümlenmesine sebep oldu. 

İşte böyle kapkara bir gün geçirdik...

Bugünse pansumanı yapılırken dikiş ve kesik bölgeyi ilk kez net olarak görünce hem içim yandı hem mutlu oldum. İçim yandı çünkü parmağın %75'i kesilmiş, tendonları sıyırdığımız için şükrettim. Mutlu olmamın sebebiyse yaranın çok çabuk iyileşiyor olması ve kısa zamanda kaynaması. 

Allah evlatlarımızı bize bağışlasın ve melekler hep yanlarında olsun diye dua ediyorum. 

Bir de çağırmak gibi olmasın ama 3 yaşından 1 hafta öncesi için şimdiden çok korkuyorum. Çünkü şurada da yazmıştım: 1. yaş gününden 1 hafta önce Nil 6.hastalık geçirmiş, ateşli geceler atlatmış, çok kilo kaybetmişti. Bu yaş gününden 1 hafta önce de böyle kötü bir olay. 

Önümüzdeki yıldan tek dileğim bu olaydan daha kötüsünü görmemek...

Allah kimseyi evladıyla sınamasın

71 yorum:

 1. okurken inanın gözlerim doldu ucuz atlatmışsınız allah korumuş çok geçmiş olsun allah meleklerimizi kazadan beladan korusun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler melekler korudu diyoruz biz de hep

   Sil
 2. Çok çok geçmiş olsun.İg'de görmüştüm ama detaylı bilgi yoktu,burda okuyunca içim cız etti..Allahım tüm yavrucakları korusun,onları anne-babalarına bağışlasın.Henüz çocuğum yok,hamile de değilim ama çok etkileniyorum böyle şeylerden.Allah daha beterinden sakınsın inşallah..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuksuz olup bu kadar duyarlı olmanız çok değerli benim için. Dualarınız için sağolun

   Sil
 3. ben okurken gözlerim doldu, senin neler hissettiğini düşünmem imkansız. ne uğursuz bir hafta, çok çok geçmiş olsun Nil'e ve sana. Allah korusun sakın olumsuz düşünme, kötü bir tesadüf sadece. Allah daha beterinden saklasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Mervecim gerçekten uğursuz bir hafta sonuydu, bu son olur inşallah

   Sil
 4. İçim parçalandı, boğazım düğümlendi. Allah herkesin evladını korusun, Nil'ime tüm dua, opücük ve sevgilerimi yolluyor, hepinize çok büyük geçmiş olsun diliyorum Yeşimcim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duaların ve güzel dileklerin için çok sağol Aslıcım. Samimiyetini her zaman hissediyorum

   Sil
 5. Çok geçmiş olsun. Bu aralar bebeklere nazar mı değiyor ne oluyor anlamadım. Değişik değişik kazalara uğruyorlar. Allah hepsini korusun. Bir daha yaşatmasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Galiba nazar. Yeter ki dertsiz derman olmasın, çok teşekkürler

   Sil
 6. Tekrar tekrar gecmis olsun. Allah beterinden saklasın Yeşim.

  YanıtlaSil
 7. Ne kadar üzüldüm anlatamam içim cızzz etti çok geçmiş olsun Allahım daha beterinden korusun yavrularımızı.hala inanamıyorum nasıl olduğuna çünkü bizde bindiriyoruz sürekli böyle şeylere daha dikkatli olmalıyım bundan sonra

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle dikkatli olun hatta hiç bindirmeyin çünkü Çin malı çok adi, güvenlik testinden geçtiğini hiç sanmadığım oyuncaklar. Elektrik de çarpabilir, başka bir şey de olabilir allah korusun

   Sil
 8. Canim ig de gordum ve cok merak ettim.Neler yasadigini hissettigini anlayabiliyorum.Canimizin canlarina bisey olmasin,Nil hep gulsun hic aglamasin.Canim sana da guc kuvvet sabir diyorum.Cok gecmis olsun.Oyle kotu oldumki...baska ne yazacagimi bilemiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım, hep iyi olsunlar, iyi haberlerini paylaşalım buralardan

   Sil
 9. Ah canım ya nasıl üzüldüm anlatamam :((( Allah beterinden korusun , o minik eli hemen iyileşsin .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Pelincim çok çabuk iyileşiyor Allahtan

   Sil
 10. çok geçmiş olsun,okurken gözlerim doldu..rabbim evlatlarımızla sınamasın.bir kurban ya da zekat verin neolur,her belaya bir..o küçüğüde şimdiye kadar sarıp sarmalamadığınız kadar çok kucaklayın ne olur...bunada şükür,bunla geçmiş olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Verdiğimiz sadakalar yüzümüze baktı diyoruz, bir şeyler düşündük biz de. Çok teşekkür ederim dualarınız için

   Sil
 11. Çok geçmiş olsun okurken çok kötü hissettim.Bir ameliyat tecrübemiz oldu ne yazıkki Allah'ım yaşatmasın bir daha.Çok iyi anlıyorum sizi ben de aynı şeyleri hissetmiştim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan bu kadar küçüklerken ameliyat, anestezi gibi büyük kelimeleri söylerken fena oluyor. Size de çok geçmiş olsun

   Sil
  2. Allah evlatlarımızla sınamasın bizleri en kötüsü çaresizlik.Teşekkür ederim.

   Sil
 12. Okurken bile cok kötü oldum sen o anda neler yasadın kimbilir. Allah bidaha yaşatmasın böyle büyük acılar. Cok cok gecmis olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sağol Alevcim geçti bitti şükür şimdi iyiyiz

   Sil
 13. Nasil gozyaslarina boguldugumu sana anlatamam oyle iyi anliyorum ki bize 10 dk yol omur gelmisti size 2 saatlik yol omurden omur yediriistir eminim yazdigin her cumleye katiliyorum Dualarim da kendi evladim kadar Nil var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ben de sürekli Aren için dua ettim, çok fena oldum okuduğumda. İnsan yakıştıramıyor böyle şeyleri. En kötü günlerimiz bunlar olsun

   Sil
 14. Ahh Yeşim,birkaç gündür ortalıkta gözükmüyordun ama tatildesiniz sanmıştım.Meğer neler yaşıyormuşsunuz:( Hiç üzülme minicik bebekler var saatler sürecek ameliyatlar için narkoz alan.Ucuz atlatmışsınız,zaten sen bol bol şükretmişsin daha beteri de olabilirdi diye.Hani yazmışsın ya,''ben acıları unutuyorum bunları da hatırlayamacağımı bildiğim için yazdım'' Bence yanılmışsın,bunları unutman mümkün değil.Bizim de geçirdiğimiz yanık olayını biliyorsun.Ne zaman bir bebeğin,çocuğun başına gelmiş kaza haberi duysam aynı acıları tekrar yaşıyorum.Hayatımda o kadar canımın yandığı zamanlar olmamıştı,nasıl unutulabilir ki?O kabustan farksız pansuman anlarında her gün başka biri girmişti benimle içeri.Halam geliyordu üzüntüden akşama migreni tutuyordu,teyzem geliyordu aynı şekilde tansiyonu fırlıyordu.Annemi soracak olursan o hiç dayanamayıp hastanenin en dış kapısında bekliyordu.Peki ya ben?Kalbim de dağlansa bir an olsun içeri girmemeyi aklımdan bile geçirmedim.O günler çok düşünmüştüm annelik yürekteki en ağır sevgi bence. Biliyorum ki sana o an deseler Nil'in bir parmağı yerine senin on parmağın kesilse? bir an bile düşünmezdin. Henüz anne olmayan birine bu sözler abartı gelebilir ama anne olan biri şüphe bile duymaz.
  Ne çok yazasım varmış,sözüm o ki çok çok geçmiş olsun.Az önce okuduğum kadarıyla keyfi de yerindeymiş Niloşun çok şükür.Allah daha beterinden korusun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol Öznurcum senin yaşadıkların da çok zordu, Emir için o kadar çok üzülmüştüm ki. Gerçekten dediğin gibi anne olunca o abartılı bulduğumuz lafları ta içimizde hissediyormuşuz. Allahım korusun evlatlarımızı. Onların kılına zarar gelse kahroluyoruz, daha kötüsünü görmeyelim inşallah

   Sil
 15. Dilerim ki Nil'in hayatı boyunca en büyük kazası bu olsun ve son olsun, benim gözlerim doldu sizin ne kadar üzüldüğünüzü tahmin edebiliyorum. Çok geçmiş olsun acil şifalar

  YanıtlaSil
 16. Dilerim ki Nil'in hayatı boyunca en büyük kazası bu olsun ve son olsun, benim gözlerim doldu sizin ne kadar üzüldüğünüzü tahmin edebiliyorum. Çok geçmiş olsun acil şifalar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah dediğiniz gibi en büyük kazası bu olsun, o kadar kıymetli bir dua ki benim için çok teşekkür ederim

   Sil
 17. içim acıdı canım yandı koca gözleri geldi aklıma çok geçmiş olsun canım benm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen okumasaydın keşke:( İyiyiz canım benim şu an koşuşturuyor eski formunda

   Sil
 18. Çok geçmiş olsun. Allah beterlerinden korusun ve tekrarını yaşatmasın. Minicikler daha,insan hastanede görmeye bile dayanamıyor. Allah şifa versin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet en kötü kısmı hastaneydi sanırım bizim için de. Çok teşekkür ederim

   Sil
 19. çok çok geçmişler olsun, resmen şok edici bir olay ki Rabbim beterinden korumuş. fakat o alet ne yapmış, nasıl olmuş?
  evlatla sınamasın rabbim gerçekten, 6 aylık hamileyim ve daha anne olmadım belki ama korkusu içine düştüğü an başlıyor ve artarak devam ediyor...

  YanıtlaSil
 20. cok geçmiş olsun,benim okurken içim sızladı sen kimbilir neler yaşamıssındır o anda ama buna şükür diyelim atlatmış maşallah

  YanıtlaSil
 21. Ah Yeşim hepinize çok çok geçmiş olsun. İnan okurken mahfoldum, Allah korusun çocuklarımızı. Allah beterinden saklasın. Ama sakın bir hafta önce oldu diye adlandırma, çağırma lütfen.
  Hemen iyileşsin Nil.

  YanıtlaSil
 22. ayy çok geçmiş olsun canım, Allah vermesin bir daha böyle şeyler, ayrıca seni soğukkanlılığından dolayı tebrik ederim canım, ben olsam belki düşüp bayılırdım bile, anne olmak böyle birşey demek ki, tekrar acil şifalar dilerim canım

  YanıtlaSil
 23. çok geçmiş olsun okurken hissettiklerini o kadar iyi anlayabildim ki gözlerim doldu. ucuz atlatmışsınız. Ç

  Öyle 1 hafta öncesi diye düşünüp kötüyü çağırma sakın. Herşey iyi olacak bak görürsün. Daha ne kazalar atlatacak yavrularımız, önemli olan ucuz atlatmak. Allah hepsini korusun.

  Tek tavsiyem şu olacak alışveriş merkezine dava açmak. Bu tip olaylara sessiz kaldıkça insanlar o kadar umursama oluyor çünkü.

  YanıtlaSil
 24. Çok geçmiş olsun. Söz konusu çocuklar olunca akan sular duruyor :( Acil şifalar diliyorum.

  YanıtlaSil
 25. ÇOK Çok geçmiş olsun , şükürler olsun bununla geçmiş,cok uzuldum , cok kızdım , oyerle ılgılı de gerkenı yaparsınız zaten .Bir de tavsiye Nil için bir sadaka verin , belaları def etsin.Acil şifalar , sevgilerimle ,saglıklı gunler

  YanıtlaSil
 26. "verilen sadakalar karşılamış,beterinden saklamış "eskilerin en sevdiğim en teselli eden sözüdür Yeşimcim!
  ikinizi de öpüyorum ,Niloş'a geçmişler olsun,tez zamanda iyileşsin inşallah!

  YanıtlaSil
 27. çok çok geçmiş olsun, allah miniklerimizi kazadan beladan hastalıklardan nazardan korusun inşallah.

  YanıtlaSil
 28. of Yeşim ya ağladım valla çok çok geçmiş olsun aren ve mira'ya da cok üzüldüm bir de nil keske olmasa böyle seyler allah korumus canım :( az önce de yiğit masanın tepesinden düştü fena biçimde kol kırıldı dedim bi an :(

  YanıtlaSil
 29. Okurken içim sızladı, gözlerim doldu...Çok çok geçmiş olsun, Allah miniklerimizi korusun! Biz de ameliyat gerektiren zor bir olay yaşadık maalesef, o yüzden yavrunuz içeri giderken hissettiklerinizi iyi bilirim. http://bikuple.blogspot.com/2013/07/bebeklerde-kask-ftg-inguinal-herni-ve_25.html

  Memleketimizde "henüz öyle bir şeyle karşılaşmadık" sendromu var, karşılaşılmadan önlem alınmıyor. Çok acı!

  Allah beterinden korusun, Nil sağlıkla büyüsün inşallah!

  YanıtlaSil
 30. yazını aglayarak okudum ıcım acıdı hala ıc cekıyorum allahım cok ama cok gecmıs olsun parmagın ıyı olmasına cok ama cok sevındım..ve nasıl oldu anlayamadım aletın neresı kestı cocugu ayy allahım sen koru yarabbım..canım cok buyuk gecmıs olsun

  YanıtlaSil
 31. Çok çok şükrederek allah beterinden korusun demekten başka birşey gelmiyor aklıma, yavrularımızdan uzak olsun böyle şeyler. Binlerce geçmiş olsun canım.

  YanıtlaSil
 32. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAYYY COK AMA COK GECMISLER OLSUN ALLAH BETERINDEN SAKLASIN COK KOTU OLDUM BAKAMADIM RESIMLERE

  YanıtlaSil
 33. Yesimcim, cok uzuldum yasadiklariniza :( cok cok gecmis olsun. Allah beterinden sakinsin. İg'de de gordum. Nil'in daha iyi olduguna sevindim..

  YanıtlaSil
 34. Yesimcim, cok uzuldum yasadiklariniza :( cok cok gecmis olsun. Allah beterinden sakinsin. İg'de de gordum. Nil'in daha iyi olduguna sevindim..

  YanıtlaSil
 35. çok geçmiş olsun, okurken gözyaşlarımı tutamadım, anne olmak böyle bişimiş herhalde çocukların yaşadığı her şey kendi çocuğumun başına gelmiş gibi etkileniyorum, herhalde hiçbir zaman bindiremem çocuğumu o oyuncaklara, nereye sıkıştı eli aklım almıyor, sıkışacak bi yerin o oyuncakta ne işi var????

  YanıtlaSil
 36. Hala sakinleşemiyorum, hala gözyaşlarıma engel olamıyorum...
  Çoook çoook üzüldüm, Allah bununla geçmiş etsin.

  Hepimizin yavruları gülücükler dağıtırak biniyor bu pek masum görünen görseldeki gibi aletlere! Doğru, hep unuttuğumuz birşey var burası Türkiye! Önlem sıfır, emniyet sıfır, can güvenliği sıfır, cana önem sıfır! Allah'a havale ediyorum o vicdansız çalışanların olaya yaklaşımlarını!

  Çoook çoook geçmiş olsun diliyorum, Allah göstermesin bir daha hiçbir yavruya ve anne babasına böyle üzücü olaylar...

  Sevgiler,
  Eda'nın annesi

  YanıtlaSil
 37. çok geçmiş olsun .Allah beterinden korusun ..

  YanıtlaSil
 38. Yeşim büyük geçmiş olsun! Gerçekten çok üzüldüm:(( Allah bir daha böyle birşey yaşatmasın! Acil şifalar diliyorum!

  YanıtlaSil
 39. NORMALDE HER YORUMA MUTLAKA CEVAP YAZARIM AMA BU KONUDA DAHA FAZLA CEVAP YAZAMAYACAĞIM, HATIRLADIKÇA KÖTÜ OLUYORUM. ŞU AN BAŞKA ŞEYLER DÜŞÜNÜP BİRAZ UZAK KALMAYA ÇALIŞIYORUM. DUALARINIZ VE İYİ DİLEKLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. NİL ÇOK İYİ, 1 HAFTA SONRA DİKİŞLERİ ALINACAK. KEYFİ DE YERİNDE. BEN DE İYİYİM. GÜZEL DUALARINIZIN HEPSİ İÇİN AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM.

  YanıtlaSil
 40. Okurken gozyaslarima engel olamadim. Henuz 45 gunlukken Aras ve Atlas'ta narkoz alip ameliyat olmak zorunda kalmisti. Narkozu gectim o ameliyathane kapisinda cigliklarini duymak ve elinden birsey gelememesinin nasi bir duygu oldugunu cok iyi biliyorum. Bi anda o gunlere dondumSimdi daha iyi olmaniza cok sevindim. Allah daha buyuk acilar yasatmasin. Cok buyuk gecmis olsun.

  YanıtlaSil
 41. Yesim ben de cok uzuldum :( Allah beterinden saklasın cidden cok uzuldum. Bundan yaklaşık 10 ay once 2,5 yaşındaki yegenim de bir gun düşüp kolunu kırdı. Arkasından tesadüfen çekilen bir kafa tomografisi sonrası beyninde hidrosefali (su birikmesi) oldugunu öğrendik. Bir hafta sonra ameliyat oldu ve kafasının icinde ömür boyu kalacak bir şant(tüp) takıldı. Cok zor bir süreç geçirmiştik en cok da ablam :( simdi cok iyi Maşallah ameliyatı unuttuk bile. Dediğin gibi şükretmeyi unutmayalım inşallah hic bir zaman :(

  YanıtlaSil
 42. Yeşimcim çok geçmiş olsun . Yazdıklarını okurken tüylerim diken diken oldu :( seni ve Nili öpüyorum . Umarım her şey çok çabuk yoluna girer.

  YanıtlaSil
 43. Gözlerim dolu dolu okudum :( çok geçmiş olsun Allahım bi daha yaşatmasın.Canım benim ya kıyamam gözyaşlarına onun

  YanıtlaSil
 44. Sinirlerim bozuldu :((( Allahım korusun yavrularımız....çok üzüldüm
  http://loveandsmile.wordpress.com/

  YanıtlaSil
 45. Yeşim merhaba, ben gaziden sınıf arkadaşın Sena :)
  blogundan haberdar oldum bi göz atayım dedim ki son yazdığın yazı içimi burktu, gözlerim doldu:(
  çok çok geçmiş olsun :(( Allah daha büyük acısını göstermesin inşallah, bununla gelmiş geçmiş olsun.
  Maşallah çok tatlı bir kızın var. Allah hepinizi nazarlardan korusun :)görüşmek üzere... selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel sürpriz Sena:) Çok teşekkür ederim güzel dileklerin ve sözlerin için. Umarım iyisindir. Sevgiler

   Sil
 46. Okurke gozlerimden yASLAR geldi sanki kendi ogluma olmus gibi uzuldum. O tarz aletlere biz cok sik bineriz tek aklima gelen mutlaka sikayet etmeniz gerektigi. Diger cocuklarin da basina gelmemesi ve isletmenin sorumsuz davranislarinin sonuclarini gormesi icin. biz de aylar once oglum havale gecirince yasadiklarim geldi aklima. Allah kimseyi cocuguyla sinamasin ve cocugunun karsisinda caresiz birakmasin

  YanıtlaSil
 47. Büyük geçmiş olsun. Çok üzüldüm ve gözlerim dolarak okudum. En büyüğü bu kadar olsun yaşadıklarının küçük prensesin.

  YanıtlaSil
 48. canım çok geçmiş olsun okurken çok kötü oldum inan gözlerim doldu şimdi iyi olmasına çok sevindim allah bir daha böyle şeyler yaşatmasın beterinden korusun inşallah bütün çocukları :(

  YanıtlaSil
 49. gözlerim dola dola okudum yazınızı...Allah tekrar yaşatmasın. umarım kısa zamanda iyileşir kızını...Tekrar geçmiş olsun

  YanıtlaSil
 50. okurken çok gerildim çok... zaten hamilelik yüzünden hassaslaşan ben,bu olaydan çok etklendim:( çok geçmiş olsun yeşimcim,allah beterinden saklasın

  YanıtlaSil
 51. çok üzüldüm çok geçmiş olsun, o makinede eli nasıl kesildi? oyy kıyamam yaaa....

  YanıtlaSil
 52. Yeşim şimdi okudum bunu ve çok üzüldüm. Efe'ye olmuş gibi içim acıdı.
  Yazıklar olsun sorumsuz işletme sahiplerine ve size çok çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil