Doktor Setimiz


Çocuklarda 2 yaş taklit dönemine geçiş dönemidir. Gözlemleme kapasiteleri artar, aynı tavırları sergilemeye başlarlar. Çocuğunuz için "aaa bunları da kimden öğrenmiş" demeyin. Ya sizden, ya da gördüğü birinden öğrenmiştir. Bir de çok çabuk öğrendikleri için meslek gruplarını taklit etme de bu dönemde başlar. Ben de bunu düşünerek geçen ay Toyzzshop'dan Doktor Seti siparişi verdim.

Nil zaten yine bir heyecanla paketi açmaya koyuldu. 

Kibarlık bir yere kadar:) Açılmayan paket itinayla yırtılır. Bu arada pijama üstü taçımız da eksik kalmaz. O saçında duracakmış. Bir kokoş yetişiyor sanırım:)

Ve çantasıyla doktor setimiz oynanmak üzere bizi bekliyor. 

Kulağımıza bakıyoruz. 

Stetoskop bizi çok eğlendiriyor. 

Aşı olmak çok eğlenceli :P

Tansiyonumuzu ölçmesek olur mu hiç?

Gözlüğümüz ve kimliğimiz de tamam:)

Tüm parçalar burada. Bence 2 yaş anneleri bu setten edinsinler. Biz "hadi tansiyonumuzu ölç", "hadi şimdi kalbimi dinle", "hadi aşı olalım" diyerek bir süre beraber oynayabiliyoruz. Eskiden Nil'i hiç bir şeye 2 dakikadan fazla konsantre göremezken şimdi yavaş yavaş beraber oynamaya başlamak çok güzel. 2 yaşın dezavantajlarının yanında avantajlarını da unutmamak gerek. 

10 yorum:

 1. Gerçekten uzun süre oynadı mı? Sence Derin'de sever mi? Çok oyuncakla oynamıyor :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ama bizimle birlikte olursa. Kendi başına oynamaz kesinlikle. Bence hemen edin;)

   Sil
 2. Ben de buna benzer bir set almıştım bir süre önce. Doktor korkusunu bununla yendi diyebillirim. Beraber oynadık, sonra okulda da devam etmişler. Artık doktor muayenesinde hiç ağlamıyor ki, daha önce sokağına girdiğimiz an başlardı ağlamaya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle doğru. Aşı yapmak mesela çok eğlenceli:)

   Sil
 3. Arenin en sevdigi set ama bizimki bu kadar gelismis degil :))) Hemen edineyim; bizimkini annem aldı bence DR olmasını istiyor torununun :)))) ayrica ben o guzelligi yerimmmm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz:) Aren'e de bu gözlükler çok yakışır eminim

   Sil
 4. Paket açış heyecanına bayıldım :) Adacık biraz daha büyüsün biz de deneyelim bakalım doktor korkusunu belki bu şekilde yeneriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok işe yarıyor kesinlikle. En başta aletlere olan aşinalıklarından dolayı korkmuyorlar

   Sil
 5. çok güzelmiş.. dila iki tane eskitti böyle setten.. bayılıyordu muayene etmeye.. doktor muayenelerinde hiç sıkıntı yaşamadık sırf bu yüzden.. neler yapması gerektiğini biliyordu çünkü.. :) süslü prenses güle güle oynasın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz. Her çocuk bir kere doktor oluyor galiba:)

   Sil