Bulgurun Halleri

Geçen hafta Blogcu Anne Elif'in davetiyle kayınvalidesi Nursen Doğan'ın kitabı 'Bulgurun Halleri' kitabının lansmanı için Refika'nın Mutfağı'nda buluştuk.

Refika'nın Mutfağı uzun sohbetlerin yapılacağı, zevkle yemek pişirebileceğiniz bir mekan. Manzarasına sonra değineceğim ama içinin dekorasyonu da manzarası kadar harika. 

Yemeklere gelecek olursak, Nursen hanım biz gitmeden önce yemeklerin çoğunu hazırlamıştı. Fakat içli köfteler için ocak başına geçti ve bize sıcak sıcak servis yaparak midemizi fethetti (Bahsederken hala midemin kazındığını itiraf edebilirim:) ).

Şimdi sizi Bulgurun Halleri görsel şöleni ile baş başa bırakıyorum:
 Hepsinden tattığımı ve hepsine bayıldığımı itiraf etmeliyim ama benim için en lezzetli olan ıspanaklı içli köfte ve tahinli çiğ köfte idi. Biz de evde sık sık bulgur kullandığımız için yemekler bana hiç yabancı gelmedi ama başka tatları da Nursen hanım sayesinde öğrendiğimi söyleyebilirim. Her birini tek tek denemek istiyorum. İlk resimdeki fellah köftesini ise sıkça yaptığımızı belirtmek isterim. Yakın zamanda benim fellah köftesi tarifim de blogda olacak. Beklemede kalın...
   
Yazımın başında bahsettiğim teras manzarası 

Bu güzel gün için Nursen hanıma, Elif'e, mekan sahibi Refika Birgül'e, beraber güzel zaman geçirdiğim blogger arkadaşlarıma ve bu güzel fotoğraflar için Ferhan Saral'a teşekkür ediyorum.

3 yorum:

 1. merhaba nil's mum resimler gayet iştah kabartıcı 2 aydır lohusalıktan çıkamayan biri olarak daha da iştahla izledim fotoları manzara da süpermiş..nerelerde acaba ben şiddetle gitmek isterim oraya:) sevgiler

  YanıtlaSil
 2. bir bulgurun bu kadar çok kullanım yeri olduğunu doğrusu biz düşünememiştik. tebrikler :) bunu kendi sitemizde de paylaşabilir miyiz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nursen hanımdan izin almanızı tavsiye ederim. Fakat bu yazıdan bahsediyorsanız benim kendi yazım olduğu için maalesef olumlu yanıt veremeyeceğim. Sevgiler

   Sil