Not Almak için Kullanılan iPhone Uygulamaları

Moleskine postumda defter kalem kullanmayı ne kadar sevdiğimi yazmıştım. Fakat çağın hastalığı - ya da bağımlılığı desem daha doğru olacak -akıllı telefonların da bu bağlamda işimizi çok kolaylaştırdığı ortada. Ben plansız programsız yaşayamayanlardanım. Yapılacak her şey yazılı olmak zorunda ki unutmayayım. Yoksa "ah" ,"tüh", "bunu da unuttum, şunu da unuttum" demek kaçınmılmaz. 

Daha önce kullanımı da çok kolay olduğu için bir application indirmeye gerek duymamış, iPhone'un kendi uygulaması olan Notes'u kullanmıştım. Fakat durup dururken, kaydettiğim tüm sayfalarım bir anda yok olunca daha güvenli bir uygulama arayışına girdim. Şükür ki akademik bir veri yüklememiştim. 

Sonrasında en çok indirilen 'note taking applications' diye Apple Store'a danıştığımda 'Evernote' ile karşılaştım. Fakat bana çok karışık geldi. Ben kullanımı daha basit bir şey arıyordum.

Sonunda Microsoft OneNote ile tanışınca uygulama arayışım sona erdi. Mail adresinizle kayıt olduğunuz için telefonunuzda yaşayacağınız herhangi bir problemde notlarınızı kaybetmeniz durumunda bilgisayarınızdan ulaşabiliyorsunuz. Ben henüz öyle bir durum yaşamadım ama bunu bilmek bile rahatlatıcı. 

Bir de kullanımı çok basit ve rahat. 
OneNote'dan başka önerileriniz var mı? Varsa buraya tekrar öneriler diye bir alt başlık girip ekleyeceğim.

1 yorum:

  1. Ya bana çok faydalı post lar giriyosun yeşim. Seni tebrik eder başarılarının devamını dilerim:))))

    YanıtlaSil