Senin Hikayen – Bizim Hikayemiz

Son 1-2 yıldır Türk filmlerinde ciddi bir başarı söz konusu. Hem konu, hem görüntü kalitesi, hem de hikaye bütünlüğü açısından büyük bir ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum. Son zamanlarda en başarılı bulduğum, en etkilendiğim filmlerden biri de Tolga Örnek’in senaryosunu yazıp yönettiği ‘Senin Hikayen’ oldu. 

En son gittiğim filmde fragmanını görüp “kesin gitmek isterim” diye içimden geçirmiştim. Blogger olmanın bir avantajı olarak ise Bumerang tarafından öngösterimine davet edildim. Hem Tolga Örnek ve gelen pek çok ünlü isim ile tanışma - sohbet etme fırsatımız oldu, hem de filmi herkesten önce izlemiş olduk. Filmin ismi izlemeden önce bana çok anlam ifade etmemişti. Fakat izledikten sonra bundan daha uygun bir isim olamayacağını düşündüm. Film gerçekten ‘herkesin hikayesi’. Büyük şehirde yaşayan, çalışan, bir aile kuran, çocuk sahibi olmaya karar verip süreci birlikte yaşayan herkesin hikayesi. 

Film boyunca kimsenin göz yaşlarını tutamadığını söyleyebilirim. Fakat ağlamamızın sebebi trajik sahnelerden çok, hepimizin hayatlarından kesitler içermesi ve o anları film sayesinde tekrar yaşamamız oldu. Örneğin ben doğum sahnesinde kendimi tutamadım. 

O kadar biz gibiydi ki o an yaşadığım mutluluğu, Nil’i kucağıma aldığım andaki hislerimi, anne baba olduğumuz o anı tekrar yaşadım. Sanırım herkes de kendinden bir şeyler bulacaktır. Çıktıktan sonra ise hem çok mutlu ayrılıyorsunuz hem de biraz hüzünlü. Yalnız şimdiden söyleyeyim mendillerinizi filme girmeden hazır edin.

4 yorum:

 1. filmi izlemeden ismi bir anlam ifade etmemişti yazmışsın ya aynen eğer sen de bu resimleri görmesem yazdıklarını okumasam gitmeyi düşünmezdim ama şimdi meraktayım :)
  resimler tabiki anneyi kalbinden vuran kareler hiç kuşkusuz ;hamilelik ,doğum ,sonrası tarifsiz ...
  ağlama mevzusuna gelince zaten sulugözlüyümdür tam bana göre demekki :)

  YanıtlaSil
 2. Filmin sonu baya ağlatıyormuş :( Bloğunuzu takipteyim artık bana da bekliyorum sevgiler :)
  pisimel.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. Bugün cadde de Timuçin Esen günüydü sanırım, her döndüğüm köşeden kendisi çıktı :)
  arkasından Binnur Kaya ve Naz Elmas

  YanıtlaSil