JOHNSONS BABY ILE ILGILI DENEYIMIMIZ

Kendim için kullandığım ürünlerin içeriğine ne kadar dikkat ediyorsam Nil için iki kat daha fazla dikkatli davranıyorum. Bu yüzden vücuduyla temas eden her ürünün içeriğinde zararlı maddelerin olmamasına özen gösteriyorum. Örneğin içeriğinde paraben ve alkol gördüğüm hiç bir ürünü kullanmıyorum. Bu detayları göz önünde bulundurduğumda Johnson’s® Baby ürünlerini rahatlıkla aldığımı söyleyebilirim. Daha önce de 2 lansmanına katılmış, Johnson’s® Baby ürünleri ile ilgili yeterli bilgi sahibi olmuştum. Geçen hafta da bana ürünlerinin olduğu bir paket yollamışlar. Yorumlarımı sizlerle de paylaşmak istedim. 

Pek çok çocuğun sudan korktuğunu, banyoya girmek istemediğini hepimiz duymuşuzdur. Ben ilk günden beri Nil’i korkutacak bir şey yapmamaya dikkat ediyorum çünkü bu gerçekten çocuklarda uzun süreli bir fobiye dönüşebiliyor. Anne için de ne kadar zor bir durum olduğunu tahmin edersiniz. 

Bunun için dikkat ettiklerim:
1. Su ısısına dikkat etmek: Çok soğuk ya da çok sıcak su çocuğu korkutup sudan kaçmasına neden olabiliyor. Bu yüzden suyunu Nil banyoya girmeden 3-4 dakika önce açıp uygun  ısıya ulaşmasını bekliyorum.  

2. Göz yakmayan şampuan kullanmak: Johnson’s® Baby şampuanı gönül rahatlığıyla kullandığımızı söyleyebilirim. Hiç bir şekilde göz yakmıyor.

3. Banyoda kalma süresini ayarlamak: Ben Nil’i yıkamadan 5-6 dakika kendi kendine suyla bırakıyorum. Oyuncakları ile oynayıp hevesini aldıktan sonra yıkamaya başlıyorum. Hemen duşa sokulup hızlıca yıkanan çocuklarda da korku gözlemlenmiş. Bu nedenle ona zaman bırakmaya özen gösteriyorum.

Johnson’s® Baby şampuanının yanı sıra ıslak mendilini de yanımda taşıyorum. Artık bez kullanmıyoruz ama dışarıda el silmek ya da kıyafetine bir şey damlattığı zaman temizlemek için sık sık tüketiyoruz.

Johnson’s® Baby bebe yağını ise Nil’den çok kendim tükettiğimi söyleyebilirim. Bilmeyenler varsa duştan sonra nemli vücudunuza bebe yağı sürdüğünüzde çok çabuk emiliyor ve ekstra krem sürmek zorunda kalmıyorsunuz.


Bir markanın beğenmediğimiz bir ürününü nasıl dile getirip uyarıyorsak beğendiğimiz ve güven duyduklarımızı da paylaşmamız gerektiğini düşünüyorum.  Şimdiye kadar Johnson’s® Baby ile ilgili hiç bir problem yaşamadığım için bu yazıyı da rahatlıkla yazıp markayı herkese tavsiye edebilirim. 

4 yorum:

 1. Ben de şampuan olarak resımdekı buyuk sarı sısesınden kullanıyorum, hem mıktarı fazla hem de ucuz ;) benım de henüz bır sıkayetım yok.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,
  bu konuda dikkat ettiğinizi söylediğiniz için bir küçük bilgi eklemek istedim. Özellikle şampuanlarda, dişmacunları ve traş köpüklerinde bulunan, köpürmeyi artıran sodyum lauryl sülfat ve türevleri de oldukça zararlı...İnternette bununla ilgili birçok yazı bulabilirsiniz. Bundan kaçabilir miyiz derseniz, ben kaçmaya çalışıyorum ve oldukça zorlanıyorum. Sağlıklı günler!

  YanıtlaSil
 3. Merhaba
  Ben de johnsons baby hayranıydım cocuklugumdan beri vucut yagını kullanırdım ta ki bir içerik araştırması yapana kadar. Çok büyük hayal kırıklığı oldu benim için, pek çok ürünün içerik analizinin yapıldığı yabancı siteleri inceledim sonuç kaygılandırıcıydı yani sadece bu markaya yorum yapılan bir site olsa zaten karalamadır diye dikkate almazdım ama sayısız ürün değerlendirilmişti. bir de yabancı bloggerlar (amerika bazlı ozellikle) ne yazmış diye bakayım gene hayal kırıklığı pek çok insan kullanmaktan vazgeçmişti.
  Şimdi bebeğimi beklerken kara kara düşünür oldum ona ne kullanacağım diye=)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim hangi ürünleri kullandığım ile ilgili eski bir postum var: Belki fikir verir size : http://www.nilsmum.com/2011/11/bebek-bakim-urunleri.html

   Sil