Mothercare Boyaları ve Boya Kapları

Nil büyüdükçe beraber yaptığımız aktivitelerin sayısı da artıyor. Bu durumdan çok memnunum çünkü hem o mutlu oluyor diye mutlu oluyorum hem de sayesinde ben de çocukluğumu yeniden yaşıyorum. Boyama yapmak çok eğlenceli:) 

Boyama materyalleri için ufak çaplı bir araştırma ve tavsiyeler sonucunda Mothercare'den bu boyaları ve boya kaplarını aldım. Boya kapları yıkanması ve takılıp çıkabilir olmasıyla çok kolaylık sağlıyor. Boyalar için ise özellikle sadece bu dört rengi aldım çünkü sarı ile maviyi karıştırıp yeşil, sarı ile kırmızıyı karıştırıp turuncu, mavi ile kırmızı ya da pembeyi karıştırıp mor elde edebiliyorum:) Size de tavsiye ederim. Boyaların en güzel özelliği ise suyun altında hemen akmaları. 

Bu fırçalar set halinde Mothercare'de satılıyor. 

Fırçaları sadece kağıtlarda değil böyle el boyamak için de kullanabilirsiniz. 

Bu da günün eserlerinden bir tanesi:) 

Çocuğunuz sadece kağıt boyamaktan sıkılabilir. Bu durumda boş havlu kağıt ya da tuvalet kağıdı ruloları imdadınıza yetişebilir. Mesela Nil bu ruloları kağıt boyamaktan daha çok seviyor. 

Kolay çıkıyor diye boyanmadık yer bırakmıyoruz tabii ki :)

Boyama işi yağmurlu günlerde evde kapalı kalınca da harika sonuç veriyor. Böyle yağmurlu bir günde boya kaplarımızı ve boyalarımızı çıkarıp masa başı aktivitesi yaptık. 

O boyamasını yaparken ben de bilgisayarda derslerimin hazırlıklarını yaptım. 

Unutmamalı ki olaya ne kadar dahil olursanız o kadar mutlu oluyorlar. Ben de bu tip aktivitelerde Nil'le beraber oynamaya çalışıyorum ya da yukarıda yazdığım gibi kendi işlerimi halledeceksem bile ayrı bir yer yerine aynı masada olmayı tercih ediyorum ki kendini yalnız hissetmesin. 

Hala boyama materyalleri almamış ya da almayı düşünenler varsa bu da bizden tavsiye olsun:) 

8 yorum:

 1. ne rahatlatıcı bi aktivite :)
  illa çocuk olmaya gerek yok bunu yapmak için dimi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii ki:) Kendiniz için de alabilirsiniz, tavsiye ederim

   Sil
 2. Bu boyalar acaba duvar veya koltuktan çıkıyor mudur yeşim? Malum aras:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hmm, emin değilim çıkmayabilir Saadetcim. Koltuk biraz riskli

   Sil
 3. Bunlara bayıldım ben... kızların ikisi de seviyor hele Aysu elini boyayıp baskı yapmaya bayılıyor... ama bir türlü boyama önlüğü almadım kızlara ki rahat rahat yapsınlar.... ilk alışverişim bu olsun... bol keyifli aktiviteleriniz olsun... öpücükler Nil'e....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yine de önlük takıyorum, daha iyi oluyor. Mutlaka tavsiye ederim, kızlar çok eğlenir eminim

   Sil
 4. Bu sırada nil' in son pızu şahane öpülesiiiii:)))

  YanıtlaSil