Hürriyet Anneler Günü Röportajı

5 Mayıs Pazartesi günü Hürriyet gazetesi muhabiri Ayla Günerhan'dan bir telefon aldım. Röportaj yapmak istediklerini ve Hürriyet 'Anneler Günü' ekine koyacaklarını söyledi. Haliyle çok mutlu oldum. Neredeyse 3 yılı bulan blog maceram bambaşka boyutlara ulaştı. Başlarken tamamen Nil'e anı olarak kalacağını düşündüğüm yazıları şu an binlerce kişinin okuduğunu görmek ve paylaşımlarda bulunmak benim için çok güzel bir duygu. 'Binlerce' yazarken bile çekiniyorum aslında, ukalalık olarak addedilmesini hiç istemem ama blog istatistiklerine baktığımda karşılaştığım rakamların beni mutlu ettiğini söylemeden geçemem. Bu yüzden okumaya değer gören herkese teşekkür ediyorum. 

Bilindiği gibi benim mesleğim İngilizce okutmanlığı ve bununla ilgili akademik bir kariyerim var. Fakat blogum bana bambaşka kapılar açtı, bambaşka insanlar kazandırdı. Bu anlamda blog yazmaya işime gösterdiğim kadar özen gösteriyorum. Bunun da benim dışımda beğenilmesi ve taçlandırılması ayrıca gururlandırıyor. Hürriyet röportajı da bunlardan biri oldu ve hem Nil hem benim için ileride tebessümle okuyacağımız güzel bir anı olarak kaldı. 

5 Mayıs Pazartesi telefon geldi demiştim, hemen o gün akşamına yetişmek üzere Ayla hanım ben ve gazetede yer alacak diğer blogger arkadaşlarıma tam 27 soru gönderdi ve hepsini tek tek cevapladık. Sabah dersim olmasına rağmen gece 1.30 gibi yatabildim. Ertesi gün ise Hürriyet binasına çekime davet edildik. Çocuklarla birlikte olmamız gerektiği söylenmediği için çocuksuz gittik. Zaten ben dersten çıkıp gitmek durumundaydım. Nil de o saatte okuldaydı. 2  blogger arkadaşımız dışında çocuklarını getiren yoktu ama toplu çekim yapılınca bana en çok sorulan sorulardan biri 'Neden Nil'i götürmedin?' oldu. İşte sebebini yazmış oldum:) 

Her şeyin çok apar topar gelişmesine ek olarak bize hafta sonu yayınlanacağı söylenmesine rağmen 'Anneler Günü' eki Cuma günü sürpriz bir şekilde yayınlandı. Üstelik o 27 soruya verdiğimiz cevaplar yukarıdaki gibi özetlenmiş biçimdeydi. Kısaltılacağını tahmin etmiştim ama biraz daha uzun olabilir diye düşünmüştüm:) Yine de ben kendi bölümümü beğendim. Kısa ve net olmuş diye düşünüyorum. 

Blogdan da Burgazada gezimizdeki fotoğraf kolajımızı almışlardı. 

Benim için hoş ve anlamlı bir anı oldu ve saklanmak üzere kesilip aile albümündeki yerini aldı. Umarım siz de okumaktan keyif almışsınızdır. 

4 yorum:

 1. Ne hoş bir anı olmuş yaa tebrik ederim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok hoş bir anı olmuş tebrikler. Başarılarınızın devamını diliyorum.

   Sil
 2. Yaklaşan anneler günü için hediye telaşına düşmüşken Google'da bu sayfayı buldum. Sizi daha öncede takip ediyordum. :) Blogunuzda birkaç yazınızı okuyan herkes yazılarınıza gösterdiğiniz önemi anlayabilir, o yüzden şaşırmadım bu duruma. Çok tebrik ederim.

  Bu arada benim durumumda olup hediye arayışında olanlar için kampanya yapan birkaç adres verebilirim. Özellikle son güne kalıp mağazalarda kazıklanmak yerine online kampanyaları değerlendirebilirsiniz;

  Bu sayfadaki ürünlerde %30-%45 arası indirim;
  https://www.ciceksepeti.com/anneler-gunu-hediyeleri

  Sepetin yarısı kampanyası ürünleriyle %50 İndirim;
  https://www.mizu.com/anneler-gunu

  Şimdiden tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun..

  YanıtlaSil