Ailece Jurassic Adventures Gösterisi


Nil 3 yaşına girdi ve hayatımızda olumlu pek çok gelişme oldu. Bunların hepsini 3 yaş yazımda yazacağım ama beraber yaptığımız aktivite ve paylaşımlarımız o kadar arttı ki anne olmanın en güzel zamanlarını yaşıyor gibiyim. Geçen hafta sonu da beraber Trump Towers'ta Jurassic Adventures gösterisine gittik. 

Gösteri öncesi Trump Tower çocuk katındaki oyuncakları da ihmal etmedik. Çocuk katı hakkında daha önce bir yazı yazmıştım. Buradan ulaşabilirsiniz. 

İlk olarak gözdemiz tırtıl treni görür görmez tura başladık. 

Sonrasında beraber su tabancasıyla balıkları vurduk. 

Sıra geldi gösteri zamanına... Patlamış mısırlarımızı alıp yerlerimize geçtik. 
Nil'den fırsat kaldıysa ben de bir kaç tane yiyebildim:)) Kendisi patlamış mısır yeme konusunda sınır tanımaz. Yemeklerini de böyle yer mi derseniz o konuyu açmayalım. 

Oyun başlamadan önce aklımda dinazorlarla ilgili soru işaretleri vardı. Nil kitaplar ve Meraklı Minik dergisi sayesinde dinazorları çok seviyordu. Fakat sahnede görünce korkar mı acaba diye aklımdan geçmedi değil. Tüm bu düşüncelerimin aksine Nil hiç korkmadı ve tek kelimeyle 'bayıldı'. 

Oyunun en güzel özelliği interaktif olup çocukların dikkatini sürekli üzerilerinde tutmayı başarmalarıydı. İnteraktif olmayan tiyatrolarda bazen çocuklar o kadar sıkılıyor ki kendi aralarında konuşmaya başlıyorlar ve salon uğultudan geçilmiyor. Fakat Jurassic Adventures bu konuda gerçekten çok başarılıydı. Biz de çocuklarla beraber eğlendik. Ben aslında daha çok Nil'i izleyerek eğlendim. Onun o tepkileri benim için sahneden daha eğlenceliydi:)

Gösteri 2 bölümden oluşunca arada cupcake yemeden olmazdı. 


Dinazorlar, oyuncular, kostümler, ses, ışık... Gerçekten her şey harikaydı. O kadar profesyonelce hazırlanmıştı ki aklımda buraya yazacak bir tane olumsuz konu yok.

Bu tip gösterilerin ve tiyatro oyunlarının çocuklar için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Her şeyi bir kenara bırakın, ailece beraber bir aktivite yapmak bile çocuklar için çok güzel bir duygu. Bence bu paylaşımı onlardan mahrum etmeyin. Jurassic Adventures için hala zamanınız var. Fakat bu hafta sonu bitiyor. Bence İstanbul'da iseniz kaçırmayın. Bu kalitede oyunları bulmak çok zor oluyor. Biletleri Biletix'ten temin edebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder