Beauty and the Beast Müzikali İstanbul’da

Broadway müzikallerine uzaktan iç geçirip “keşke Türkiye’de de böyle müzikaller olsa” dediyseniz size güzel bir haberim var: Disney ile Broadway’in Ödüllü ve Orijinal Beauty & The Beast Müzikali ilk kez İstanbul’da Zorlu Center PSM Sahnesinde olacak.

Beauty and the Beast, yani Türkçe adıyla “Güzel ve Çirkin”in hikayesini bilmeyen yoktur. Kısaca bahsetmek gerekirse büyüden kurtulup yeniden bir prens olabilmesi için kalbini aşka açmayı ve sevebilmeyi öğrenmesi gereken Beast ile güzelliği dillere destan Belle’in aşkının anlatıldığı sevgi dolu bir hikaye. Daha önce çizgi film, animasyon ve film olarak pek çok kere izlediğimiz Beauty and the  Beast, bu sefer göz alıcı kostümler ve unutulmayacak bir sahne performansıyla müzikal olarak karşımızda.

Oyunun müzikleri Küçük Deniz Kızı, Aladdin ve Karmakarışık’ın da bestelerini yapan  Alan Menken’a, sözleri ise yine Küçük Deniz Kızı ve Aladdin’in söz yazarı Howard Ashman ile  Aslan Kral ve Jesus Christ Superstar’ın yazarı  Tim Rice’a ait. Müzikalin senaryosu ise Aslan Kral, Alice Harikalar Diyarında ve Malefiz filmlerinin senaristi Linda Woolverton tarafından yazılmış.

Aynı zamanda Disney’in en iyi müzikal dalında ödüllü müzikali olan Beauty and The Beast  8 – 26 Ekim tarihleri arasında İstanbullularla buluşacak.
Benden haber vermesi. Mutlaka programınıza dahil edin. Bilet satın almak ve detaylı bilgiler için http://www.zorlucenterpsm.com/tr/beauty-and-the-beast adresine bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder