Lunch Box - Beslenme Çantası Oyunu

Nil'le oynadığımız ve faydasını gördüğüm oyuncakları elimden geldiğince paylaşmaya gayret ediyorum. Piyasada çok sayıda oyuncak var ve biz anneler hangilerini seçeceğimizi bazen bilemeyebiliyoruz. Ben başka annelerin tecrübelerini ne kadar faydalı buluyorsam kendim de aynısını yapmaya çalışıyorum ki bir faydası olsun. 

Size bahsetmek istediğim oyuncak Orchard Toys markalı Lunch Box oyunu, yani Türkçe adıyla 'Beslenme çantası'. İçinde puzzle gibi 4 ayrı renkte beslenme çantası var. Önce renklerine göre beslenme çantası eşleştiriliyor ki bu aşama renklerin ayırt edilmesinde çok önemli (1.5 - 2 yaş civarı için önemli bir detay). Diğer ve en önemli kısım ise beslenme çantasındaki yiyeceklerin elimizdeki kartlarla eşleştirilmesi ve bununla ilgili pek çok oyun yaratabilme imkanı. 

Biz bu oyunu daha çok İngilizce oynuyoruz ki bu sayede Nil bilmediği pek çok İngilizce yiyecek ismini de öğrenmiş oldu. Fakat bu demek değil ki illa İngilizce oynanacak. Siz Türkçe de oynayabilirsiniz. Meyve ve sebzelerin çok rahat ayırt edilmesinin yanı sıra pek çok meyveli yoğurt çeşidi ve meyve suyu çeşitleri de var ki onları ayırt edip bulma aşamasında çok eğleniyorlar. Biz artık hepsinin yerlerini neredeyse ezberleme aşamasına geldiğimiz için kartları yüzü yere dönük şekilde kapatıp beslenme çantasını ilk dolduran kazanır oyunu oynamaya başladık. O da bitince başka versiyonlar bulacağız. 

Anneliğin 'oyun uydurma' becerisini geliştirdiği kanıtlandı:) 


2 yorum:

  1. Çok güzel renkli renkli..

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet renkli, eğlenceli ama en önemlisi öğretici bir oyun

      Sil