Nestle ile İyi Büyüsün İyi Yaşasın

Geçen hafta Anneysen'in düzenlediği Nestle ile İyi Büyüsün İyi Yaşasın sitesinin tanıtımı için bir araya geldik. Her anlamda benim için çok verimli bir toplantı oldu çünkü alanında çok başarılı olan uzmanları bire bir dinleme ve soru sorma fırsatım oldu.

Toplantının başında diyetisyen Ece Nevra Durukan bize iyibuyusuniyiyasasin.com hakkında detaylı bilgiler verdi. Öğrendik ki sitede hamilelikten çocuğumuz 3 yaşına gelinceye kadar aradığımız bütün bilgiler uzmanların desteğiyle doğrulanmış şekilde mevcut. Pek çok anne - bebek - çocuk sitesi olduğunu düşünürsek bu anlamda doğru kaynağa ve bilgilere ulaşabileceğimiz bir site olduğunu söyleyebilirim. 

Site hakkında bilgilendikten sonra çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Gülnihal Şarman'dan çok önemli bilgiler edindik. Bize bir bebeğin anne karnında büyümesinden doğum sonrasına kadar gelişim aşamalarını hoş bir sunumla anlattı. 


Beni en çok etkileyen detay bir bebeğin ne kadar görebildiğini ay ay gösteren görseldi Gülnihal hanım bebeklerin görme yetisinin zamanla arttığını ve bu nedenle ilk başta kucakta olmak istemelerinin tamamen bununla ilintili olduğundan bahsetti. Bebekleriniz ilk doğduğunda "Neden bu kadar kucakta taşıyorsun? Bırakmazsan kucakçı olacak" sözlerini dinlememenizi tavsiye etti:) 

Son olarak Rebul eczanelerinin, aynı zamanda markanın sahibi olan Ecz. Mehmet Müderrisoğlu bizimle çok önemli bilgilerini paylaştı. Benim not aldıklarım arasında olanlar: 

1. Bebeğinizi emzirirken ilaç kullanması gerektiğinde vereceğiniz damlayı emzirmeden önce verip hemen üstüne emzirin. Eğer emzirme sonrası damla verirseniz kusup verdiğiniz sütü de dışarı çıkarabilir. 

2. Bebeğiniz egzama olduysa ya da bir cilt rahatsızlığı yaşadıysa kremi makyaj yapar gibi direkt o bölgeye sürüp, diğer alanlara taşırmamanız gerekiyor. 

3. Hamileyken balık yemeyip Omega 3 takviyesi almaya özen gösterin çünkü günümüzde balıklar ağır metaller içeriyor ve ağır metaller otizme sebep oluyor. Son zamanlarda otizmin artmasının sebeplerinden biri olarak balıklardaki bu ağır metaller gösteriliyor. 

4. Bebeklerimize ve çocuklarımıza parabensiz ürün almaya özen gösterirken bazen fark edemediğimiz detaylar ortaya çıkıyor. Örneğin ürün içeriğinde 'nipajin' ve 'nipasol' yazıyorsa o ürünün paraben içerdiğini anlayabiliriz. 

Bu da nilsmum.com a özel olarak hazırlanmış, içinde zararlı hiç bir madde barındırmayan oda kokusu ve Mehmet Müderrisoğlu formülüyle pişik kremi. 

Her anlamda faydalı ve öğretici olan bu toplantıya vesile oldukları için Anneysen ve Nestle'ye çok teşekkürler. iyibuyusuniyiyasasin.com'a bakmanızı tavsiye ederim. Ben çok beğendim.

2 yorum:

  1. Verdikleri hediye çok güzel ve özel...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet kişiye özel olması çok güzel, teşekkürler

      Sil