Cevahir AVM Şipşak Dünya Turu


Bu hafta sonu Cevahir AVM'de sömestr tatili sebebiyle açılan "Şipşak Dünya Turu" etkinliğine dahil olduk. Nil o kadar eğlendi ki 2 gündür yaptıklarını anlatıp duruyor. 


Konsept gerçekten de çok güzel düşünülmüş. Her ülkenin kendine göre aktivitesi var. Alan içinde  de geçişler çok rahat olduğu için çocuklar sıkıldıkça aktivite değiştirip dünya turunu tamamlayabildiler. Aileler için de bu aktivitelerin aynı yerde olması izlemek açısından çok rahat oldu. Peki neler yaptılar yaptılar derseniz... İstanbul bölgesinde mıknatıslı oltalarla gözleri demir olan balıkları yakalamaya çalıştılar. 


İtalya bölümünde hamurdan pizza yaptılar. 


Brezilya için bir sahne yapılmıştı ve sahnede eğlenceli parçalar eşliğinde dans ettiler. 

Bunların haricinde İngiltere bölümünde futbol, Paris bölümünde Mona Lisa boyama, Mısır bölümünde ise çizgi film izleme gibi pek çok aktivite vardı. Gerçekten harika düşünülmüş bir çocuk etkinliğiydi. 


Oradan son derece eğlenmiş olarak çıkıp Cevahir AVM Okafe'ye geçtik. Yemeklerimizi yedikten sonra sıra Funlab eğlence merkezindeydi. 


Funlab hem çocuklar hem de büyükler için inanılmaz büyük  ve eğlence dolu bi merkez. Açık söyleyeyim ben buraya girmeden önce önünden geçerken klasik bir atari ve elektrikli oyuncaklar salonu olduğunu düşünürken içine girince üç katlı devasa bir mekan olduğunu ve AVM'den ayrı başka bir dünya olduğunu görmüş oldum. En alt kat daha küçük çocuklara hitap ettiği için biz daha çok oradaydık. O kadar eğlenceliydi ki Nil "annecim bir daha gelelim mi?" diyerek ayrıldı ki mutlaka tekrar geleceğimizden eminim. 

Bence siz de 24 Ocak - 8 Şubat tarihleri arasında devam edecek şipşak dünya turuna katılmayı ihmal etmeyin ve oraya kadar gitmişken mutlaka Funlab'e gidin. Unutmadan belirtmekte fayda var: Şipşak dünya turuna dahil olabilmeniz için AVM içinde 50TL'lik alışveriş yapmanız gerekiyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder