Toyzzshop 2014 Aralık Ayı Alışverişimiz

Daha önce şu yazımda yazdığım gibi Nil'le oyuncak mağazasına gidip alışveriş yapmaktan olabildiğince kaçınıyordum. Fakat artık 3.5 yaşına doğru hızla yaklaşırken alınması ve alınmaması gerekenleri anlayacağını bildiğim için yılbaşı öncesi oyuncak seçimini ona bıraktım. Toyzzshop'a arabayla gitmediğimiz için mağazaya girmeden istediği oyuncakları bana gösterebileceğini ama oradan almayıp evimize postalayacaklarını söyledim. Herhangi bir sorun yaşamadan bana istediği oyuncakları gösterdi ve mağazadan çıktık. Hemen o akşam Nil'in seçtiği oyuncakları toyzzshop.com'dan sipariş verdim ve 2-3 gün sonra elime ulaştı. 

Neler aldık? 
Puzzleda 60-80 parçaya geçtik. Nil küçüklüğünden beri puzzleları çok seviyor. Ben yanında oturuyorum, parçalara hiç ellemeden sorularla onu yönlendiriyorum. Bitirdiğindeki mutluluğu müthiş. Puzzlelar benim için eğitici oyuncakların başında geliyor. Faydası çok fazla. Nil de çok sevdiği için anne-kız saatlerinde vazgeçemediklerimizden. Hal böyle olunca istediği Winnie the Pooh ve Minnie puzzlelarını düşünmeden aldım. Parçalar çok kalın değil. Ağzına alacak kadar küçük olsa hepsi parçalanır. Kutuda 5+ yazmışlar ama bence 3 yaş sonrası için ideal. 

Her ne kadar eğitici oyuncaklara önem veriyorsam keyif alıp sadece eğleneceği oyuncakları da almaya çalışıyorum. Bu sihirli değnek ve taç takımını görür görmez vuruldu öyle ki evde hep bunlarla geziyor:) Resme dikkatle bakarsanız kutunun içinde bir çift klipsli küpe de göreceksiniz. Nil'in dikkatini bile çekmediği için onları paketle beraber çöpe attım. Taç için aynı şeyleri söyleyemem ama küpenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Zaten Nil'in de henüz öyle merakları yok. Olursa düşünürüz:) 

Bu ponyleri isteyeceğini hiç beklemezdim ama isteyince tamam dedim. Herhangi bir özelliği yok. Sadece diğer oyuncakları ile evcilik oynarken yeni bir karakter olarak aramıza katıldı:) 

Ve son olarak Çilek Kız. Çizgi filmini tatilde bir iki kere izlemesine rağmen etkilenmiş olacak ki görür görmez istedi. Çilek kızı da aldık ama bebeğin çilek kokması beni biraz rahatsız etti. Bu konuda çok hassassanız tavsiye etmem. 

Gelelim sipariş memnuniyetime... Daha önce de çok kez alışveriş yaptım. Hepsinde de memnun kaldım. Fakat bu sefer bir kaç ufak problem yaşadım: 

1. Sipariş verirken hediye paketi seçeneğini işaretlemeyi unutmuşum. Ertesi gün notu iletmeme rağmen geri dönülmedi ve oyuncaklar paketsiz geldi. 

2. Sipariş ile birlikte gönderdiğim notlarda pembe renkli pony yi istediğimi belirtmeme rağmen kutunun içinden beyaz pony çıktı. 

3. Yukarıda resmini koyduğum sihirli değneğin siparişini vermeme rağmen yıldız yerine kalpli bir değnek gönderdiler. 

Sorunları çözebildin mi derseniz yanıtım evet. Öncellikle online siparişlerinizi faturası yanınızda olduğu müddetçe mağazalardan değiştirebiliyorsunuz. Ben pony ve sihirli değneği götürüp değiştirmek istediğimde herhangi bir problemle karşılaşmadım. Pembe pony yi aldık ama sihirli değnek mağazada hiç olmadığı için değiştiremedik. Yıldız kadar olmasa da kalp de güzel deyip onunla oynamaya devam ettik. 

Bakalım bir sonraki oyuncak siparişimizin içinde neler olacak...

2 yorum:

  1. Çok tatlılar, güle güle oynayın:) Mira Şimal yazın pony cluba gittiğimizden beri ponylere hasta, aynısı bizde de var, taç seti de 2 tane oldu prenses merakı şimdiden başladı.
    Puzzlelar ise gerçekten çok faydalı, Mira da şimdi 2 yaşında ama biz +3 puzzleları yapıyoruz beraber.
    Çocuğun gelişimini destekliyorsa ve ebeveyn kontrolündeyse sorun yok bence. Oral dönemi de atlattık, artık ağzına atmıyor çok şükür, o yüzden sıkıntı yok.

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkürler, siz de güzel günlerde oynayın. Neredeyse aynı oyuncakları almışız:)

    YanıtlaSil