Lego Alışverişimiz


Nil legolarla oynamayı çok seviyor. Bu sevgide en büyük payın ben olduğumu düşünüyorum çünkü bazı oyunları sırf beraber oynayalım diye oynamama rağmen legolarıyla oynarken hiç sıkılmıyorum. Hatta genelde ben teklif ediyorum. Hal böyle olunca bizde lego oynama uzun zaman dilimlerine yayılıyor. Daha önce satın aldığım temel parçaların haricinde bir de legolarla oyun kurup evcilik oynama kısmı var ki çok bizi çok eğlendiriyor. Bu konuda Lego Friends serisinin kız çocukları için harika seçenekleri var ve Nil'le seçim yaparken bir hayli zorlanıyoruz. Her defasında da "bir dahaki sefere şunu da alalım" dedikten sonra alışverişimizi tamamlıyoruz. 

Bu ay da daha önceki yazılarımda yazdığım gibi Toyzzshop'un internet sitesinden siparişimi verdim ve Nil için dört parça Lego aldım. Bunlardan ilki bahsettiğim Friends serisinden "Stephanie'nin Pizzacısı" oldu. Stephanie'ye pizza fırınında pizza pişirtip, motorsikleti ile servis yaptırdık. Bazen de restoranına gelen müşterilerini ağırladık. 


Bir diğer aldığım Lego Friends oyuncağı Emma ve veteriner ambulansıydı. Ambulans arabasıyla hayvanları kurtarmak ve minik kirpiye süt içirmek gibi oyunlar oynadık. 


Lego Friends serisi kız çocuklarına hitap etse de illa kızlar oynayacak diye bir gerekçe yok. Erkek çocukları da pekala oynayabilirler. Aynı şekilde Lego City serisindeki tüm oyuncaklar erkek çocuklarına göre yapılmış olsa da ben bir değişiklik yapıp Nil'e bu seriden iki kutu aldım. İlki hırsız polis kovalamaca setiydi. Tam da tahmin ettiğim gibi Nil hırsız polis kovalamaca oyunu ile daha çok eğlendi. 


Bir diğer Lego City oyuncağı ise itfaiye setiydi. Nil oldum olası itfaiye ve itfaiye araçlarına meraklı olduğu için bir deneme yapmak istedim ve bu seti de sepetime attım. Şunu söyleyebilirim ki Friends kadar City serisini de çok sevdi. Hatta bütün oyunları iç içe geçirip hikaye bile yarattık. 

Siparişimden bahsedecek olursam 3-4 gün içinde elime ulaştı ve her zamanki gibi problem yaşamadım. Siz de Toyzzshop'un Lego bölümüne bakmak isterseniz BURADAN ulaşabilirsiniz. 

2 yorum:

  1. Aile ile oynanabilecek en keyifli oyunlardan biri gerçekten.Oğlum kendini bildi bileli oynuyor fakat kızım daha ilgisizdi.Bende keyif alacağını düşündüğüm lego disney serisi aldım.Sipariş gelene kadar ben ondan heyecanlıydım.Oğluma da sıradaki itfaiye temalı olanı.Biz de hepsini birleştirip ne hikayeler ne hayaller kuruyoruz. Gelişim açısından çok faydalı bence.İyi ki yazmışsınız:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Lego yaratıcılık için de çok faydalı bir oyuncak. Güzel günlerde oynasınlar.

      Sil