Optimum'da Dinozorların Dünyası


Dün Nil'le Göztepe Optimum AVM'de dinozorların dünyasını keşfettik ve çok eğlendik. Zaten gitmeden önce dinozorlarla ilgili pek çok kitap okuduğumuz için hazırlıklıydı ama yolda gördüğü dinozor afişleri ile daha da heyecanlandı. AVM'ye girdiğimizde ise bizi kocaman dinozor maketleri karşıladı. Ardından hemen aktivite bölümüne alındık. 


Burada gerçek bir paleontolog gibi giyinip eldivenlerini taktıktan sonra fosil bulmak için kazı yapmaya başladılar. Bu arada aktivite alanındaki ablalar miniklere fosillerle ilgili güzel bilgiler verdiler. Bir yandan dinleyip bir yandan fosil arayan Nil bir ara "Anne 'fosilye' buldum biliyor musun?" deyince anneannesiyle çok güldük. 


Kazının ardından dinozor yumurtalarını keşfe çıkan minik kaşifler pek çok bilgi edindiler. Dinozorların yumurtadan çıktıklarını bilmek bile onlar için iyi bir tecrübe oldu. 


Son olarak mini sinema alanında dinozorlarla ilgili bir belgesel izlediler ve etkinliği tamamladılar. 

26 Nisan'a kadar İstanbul ve Adana Optimum AVM'lerde katılabileceğiniz bu etkinliği minikler çok sevecek. Nil yaşı tutmamasına rağmen özel davet aldığımız için girebildi. Fakat etkinlik 5 - 11 yaş arasındaki çocukların katılımına açık. 11.00 - 19.00 saatleri arasında istediğiniz zaman gidebilirsiniz. Etkinlik hakkında detaylı bilgi için OPTİMUM AVM Facebook sayfasını takip edebilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder