Tanıtım Videosu: Annem Haklıymış
Hepimizin bildiği ama yaş aldıkça anlayabildiğimiz sözler vardır; mesela “anne olunca anlarsın”. Bir de yaş aldıkça söylemeye başladığımız sözler vardır ki  birinci sırayı şüphesiz “annem haklıymış” alır. Gençken kulak ardı ettiğimiz, hatta bazen kavrayamadığımız sözleri gün gelir “annem haklıymış” diyerek hatırlarız. Nivea da bu anlamlı sözden yola çıkarak #momwasright #annemhaklıymış diyerek bir video hazırlamış. İzlediğimde çok etkilendim. Sizin de etkileneceğinizi düşünüyorum.

Ben 20’lerimin başındayken annemin “20 ile 30 yaş arasını hiç anlamadım. Hayatımın en hızlı geçen 10 senesiydi” dediğini hatırlıyorum. Şu an ise 20’lerimin sonunda biri olarak o geçen 10 senenin nasıl hızla geçtiğini arkama dönüp baktığımda anlıyorum. Neredeyse hayatımdaki temel taşların hepsini son 10 senede sıralamışım ve arada geçen zamanı güzel anılarla doldurmayı başarmışım. O zaman ne kadar önemsemesem de bilinç altımda bir yerlerde bu söz yer etmiş ve bu hızla geçecek 10 seneyi güzel geçirmeye çalışmışım. Aslında fark etmeden farkındalık kazanmışım. Yine de 30’larıma ne ara geldiğimi anlayamıyorum ve bu ara en çok “annem haklıymış” diyorum.

Peki annemle ilgili anılarımı düşününce ne hatırlıyorum...  Annem beni hep özgür bıraktı, hayallerimin peşinden koşarken engel olmadı, destek oldu, mutlu oldu, sevgisini hem fiziken hem sözleriyle belli etti, başarılarımı alkışladı, hep arkamda durdu. Gün geldi çocuğum oldu,  tam iki sene benim yanımda oldu. Anneliğin sadece evden uçana kadar değil yaşam boyu süren bir süreç olduğunu öğretti bana... Ve ben kızımı büyütüp anneliği tadarken annem gibi konuşup, annem gibi davrandığımı fark ettim. Belki hiç bir zaman onun kadar becerikli, hızlı, her şeye koşan, yetişen biri olamam ama ondan “iyi anne nedir?” bunu öğrendim ya bu bana yeter. Bugün bakıyorum da “annem hep haklıymış” ve “iyi ki varmış” diyorum.

                                                                             Bu post Nivea desteği ile yayınlamıştır. Fakat içeriğin tamamı şahsıma aittir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder