Töpfer Organik Bebek ve Devam Sütü İzlenimlerim


Geçtiğimiz hafta sonu organik keçi sütünden elde edilen Töpfer bebek ve devam sütü ürünleri ile tanıştım. Marka hakkında bizi aydınlatan ürün müdürü Sinem hanımdan hem detaylı bilgi aldım, hem de yeni anneler için aklımdaki tüm soruları sordum. Ben biliyorsunuz Nil’e devam sütü kullanmadım. 6 ay sadece anne sütü verdim. Sonrasında da hem anne sütü hem de ek gıda ile beslenme yolculuğumuzu devam ettirdik. Nil şu an 4 yaşına girmek üzere ve o dönemi düşündüğümde piyasada organik devam sütü olduğunu ben hatırlamıyorum. Varsa da benim çevremde pek yaygın olmadığını söyleyebilirim. Herkesin kullandığı birkaç devam sütü markasını iyi bilmekle beraber anne sütü yettiğince devam sütü kullanmama konusunda çok katıydım. Bu ‘gereksiz’ ve beni yıpratan katılıktan daha önce şu yazımda bahsetmiş, ‘gerektiğinde’ devam sütü kullanmanın önemli olduğunu vurgulamıştım. Fakat iş bir de bu süreçte doğru bebek ve devam sütünü bulmaya kalıyordu. Tıpkı diğer ürünlerde olduğu gibi bu konuda da piyasada pek çok marka ve ürün olmasına rağmen ben hem organik olması, hem de keçi sütünden elde edilmesi adına Töpfer bebek ve devam sütlerini bu alanda oldukça başarılı buldum ve edindiğim bilgileri paylaşmak istedim.
Bu anlamda akıllardaki soru işaretlerini de gidermek için Töpfer ürün müdürü Sinem hanıma yönelttiğimiz sorular ve aldığımız cevapları direkt yazmak istedim ki açık ve anlaşılır olsun - paragraflar arasında boğulmayalım:)


-          Töpfer organik bebek sütü ile organik devam sütünün farkları nelerdir?
Töpfer organik bebek sütü doğumdan itibaren 6. ayın sonuna kadar kullanılır. Organik devam sütü ise 6. aydan itibaren kullanılır.

-          Keçiler nerede yetiştiriliyor ve ürünler nerede üretiliyor?
Organik keçi sütü Avusturya'da Saanen keçilerinin yetiştirildiği organik çiftliklerden temin ediliyor. Ürünler Güney Almanya'da 104 senelik Töpfer firması kalitesi ve güvencesi ile üretiliyor.

-          Ürünlerin organik olduğundan nasıl emin olabiliriz?
Ürünlerin organik sertifikası bağımsız uluslararası denetleme kuruluşu BCS tarafından verilir. Hem Töpfer Firması hem de ürünlerin Türkiye pazarında pazarlama ve satışını yapan Hiper Farma İlaç firması BCS kuruluşu tarafından denetlenmektedir. Ürünün kutusu üzerinde yer alan 'BIO', 'Organik Tarım' ve 'ÖKO Garantie' logoları ürünün organik olduğunu kanıtlar.

-          Ürünü nereden temin edebiliriz?
Ürün sadece eczanelerden temin edilebilir. Eğer eczane de bulunamazsa, ürün tüm ecza depolarında mevcut olduğu için direkt depodan sipariş edebilir.

-          Ürünün özellikleri nelerdir?
Sindirime yardımcı, özellikle gaz problemi, hazım problemi olan bebeklerde rahatlıkla tercih edilebilir. Anne sütüne eşek sütünden sonra en yakın süttür (besinsel değerleri açısından).

-          Ürün nasıl hazırlanır?
Klasik mamalarda olduğu gibi 30 cc'ye bir ölçü kaşığı toz mama şeklinde hazırlanır. Kutunun arkasında detaylı hazırlama bilgisi ve beslenme planı bilgileri mevcuttur.

-          Organik devam sütünden yoğurt yapabilir miyiz?
Evet yapılabilir. Tarifi de şu şekildedir:
Kaynamış suyu 50-55 dereceye kadar soğutun. İçine 17 ölçü kaşığı Töpfer organik devam sütü formülü ilave edin ve iyice karıştırın. Süt soğumadan hemen 1 tatlı kaşığı yoğurt ilave edin, yeniden karıştırın. Kabın kapağını kapatın ve bir bezle iyice sarın. Mayalanması için yaklaşık 10 – 12 saat bekletin. Yoğurdunuz hazır olacaktır.

Daha detaylı bilgi için  www.topfer.com.tr yi ziyaret edebilir, sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz.

Facebook: HiperFarma
Twitter: Hiper_Farma
Instagram: hiper.farma


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder