Çocuklara Müzikal: SEZUŞ’UN HİKAYELERİ EFE İLE BULUT OSMAN BEY'E KARŞI


Müzikalleri oldum olası çok sevmişimdir. İzlerken hem kendinizi hikayeye kaptırır hem de ruhunuzun müziğe doyduğunu hissedip kendinizi ödüllendirmiş olursunuz. Çocuklar için müzikal fikri ise kesinlikle çok daha anlamlı ve özel çünkü çocuğunuza küçük yaşta tiyatro sevdirmek istiyorsanız en güzel seçeneğin çocuk müzikali olacağını söyleyebilirim. Bu bağlamda çocuğu için güzel bir başlangıç yapmayı düşünen ya da farklı bir aktivite arayan anne ve babalara güzel bir haberim var: Türkiye’nin en büyük müzikli tiyatrosu “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ile Bulut Osman Bey’e Karşı” büyük bir turne ile Türkiye’yi dolaşacak ve sadece İstanbul’daki değil pek çok şehirdeki çocukları mutlu edecek: #EfeileBulut ve efeilebulut.com 


Sezen Aksu’nun Çakkıdı, Şarkı Söylemek Lazım, Tiki Tak gibi çok sevilen şarkılarının söylendiği müzikli oyun IEG, yani İstanbul Entertainment Group tarafından sahneye taşınıyor. Oyunun konusuna gelince tüm olanlar bir mahallede geçiyor. Hayvanları çok seven Efe’nin mahallenin köpeği Bulut ile hikayesi sadakat, hayvan sevgisi, empati gibi mesajları çok anlamlı ve etkili bir şekilde veriyor ve bu sebeple oyundan çıkan her çocuğu hayvan sevgisiyle dolu bir vaziyette uğurluyor. Gösterimleri devam eden oyun 26 ve 27 Aralık tarihlerinde İzmir AKM Yunus Emre Salonu’nda sergilenecek,  ardından Ankara’da gösterilerine devam edecek. Uygun fiyatlı biletleri de Biletix üzerinden almanız mümkün:

26 Aralık İzmir AKM Yunus Emre Salonu: http://bit.ly/1Mgz6gn
27 Aralık İzmir AKM Yunus Emre Salonu: http://bit.ly/1PlvACo 


Daha fazla bilgi için:
#EfeileBulut


Son olarak, bir de hem eğlenceli hem de farkındalık yaratmayı hedefleyen bir yarışmadan bahsetmek isterim. Aslında daha çok çocuklarımızın hayvan sevgisini ön plana çıkartmayı amaçlayan bir proje bu. Çocuklarımızdan beklenen, evcil hayvanlarıyla çekecekleri fotoğrafları Twitter veya Facebook hesapları üzerinden #eniyidostum hashtag’iyle paylaşmaları. En çok beğenilen paylaşımların sahibi çocuklarımız İzmir veya Ankara gösterilerine 2 kişilik oyun davetiyesi ve sürpriz hediyeler kazanacak. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder