Lego ile Yılbaşı Agacı Yapma


Nil ile en çok Lego oynadığımızı daha önceki lego alışverişi yazılarımdan hatırlarsınız. Ben de küçüklüğümde legolarla çok vakit geçirdiğim için büyüyünce de durum çok değişmedi. Öyle ki beraber saatlerce başından kalkmadığımız oldu ve bu saatlerin Nil büyüdükçe daha da arttığını söyleyebilirim. Legonun faydaları saymakla bitmez. En bilineni tamamen sizin yaratıcılığınıza ve el becerilerinize kalıyor olması. Bir de tabii ince motor becerileri için birebir.

Bir akşam yine legolarla oynarken neden bu yaptıklarımızı paylaşıp fikir vermiyorum diye düşününce ortaya bu post ve dün akşam Instagram hesabımda yayınladığım video çıktı. Bizim için de ileride neler yapmışız diye bakma şansımız olur diye düşünerek bu düşüncemi hiç ertelemedim. Hızlandırılmış çam ağacı yapım videosunu buradan izleyebilirsiniz. 
Yeni yıl yaklaşırken Nil ile bir çam ağacı yapıp süslemeye karar verdik. Yapım aşamasının fotoğraflarını da tek tek çektim. Lego'ya yeni başlayanlar için faydalı olacağını umuyorum. Sırada başka bir lego tasarımımız var. Yine yeni yıl ile ilgili olduğu ipucunu verebilirim:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder