Sofra Sunumlari - Mor SofraBlogumda ağırlıklı olarak okuduğunuz anne - çocuk ve gezi yazılarımın yanında bundan sonra dekorasyon yazılarıma da sık sık yer vereceğim. Kendi yazılarım kadar konuk yazarlarla da değişik sunumlar ve fikirlerin yer alacağı "DEKORASYON" yazılarımın ilk konuğu yakın arkadaşım ve cocuklageziyoruz.com sitesinin yazarı Ezgi. Bu ilk yazı için sofra ve sunumları meşhur olan arkadaşımdan bizim için en son hazırladığı bir sofrayı yazmasını rica ettim, o da hemen fotoğraflayıp yazdı. İşte Ezgi'nin kendi yazdığı yazı ve mor sofrasında kullandığı tüm ürünlerin detayları: 

"Sofra kurmak, misafir ağırlamak benim için her zaman bir zevk olmuştur. Bizim evde her hafta mutlaka kendimize ya da misafirlerimize özel bir sofra kurulur. Nasıl ki bir kadın özel bir yere giderken giydiklerini büyük bir özenle kombinliyorsa sofra da benim için öyle. Her şey uyumlu, temiz ve şık olmalı. Bu iş gerçekten kombin işi; o yüzden bana göre zevkli bayanların giyimi de, sofrası da evi de uyum içerisindedir. Hazırladığım bu mor rengin ağırlıkta olduğu sofra da anlık yaptığımız bir programla arkadaşlarımızı davet ettiğimiz bir yemeğe ait. Ben mor ile mavinin farklı uyumunu seviyorum. Bu nedenle mor masa örtüsü üzerine mor kadehler ve mavi su bardakları kullandım. Yine peçeteliklerim de içerisinde bir çok renk olsa da mor ve mavi renklerini barındırıyor. Masa örtüsü ile aynı doku ve renkteki peçetelerin de masalarda bir bütünlük sağladığını düşünüyorum. 


 * Masa örtüsü, peçetelik ve bardakları beş yıl önce Zara'dan almıştım. Fakat bardakların kalitesinden çok memnun kalmadım çünkü dolapta bekledikçe üzeri buğulandı ve sebebini anlamadığım bir şekilde matlaştı ama renklerini çok sevdiğim için kullanmaktan vazgeçemiyorum. 

* Tabaklarım ise Paşabahçe'den aldığım ve hiç vazgeçemediğim kırık beyaz porselen. Bu renk ve model bence her tür renkle uyumlu oluyor. 

* Ortadaki aynayı evimizin sokağındaki bir aynacıya yaptırdım. Aynısını isterseniz 40 / 30 bir elips aynanın üzerine eskitme yöntemi ile yaptırabilirsiniz. Bana maliyeti 40 TL oldu. Bu aynanın üstüne normalde cam şişelerimi koyuyorum. Sofra kurduğumda ise ortaya çiçeğimi ve mumlarımı daha gösterişli ve şık bir hale getirmek için kullanıyorum. 

* Aynamın üzerindeki vazoyu Madame Coco'dan aldım. Masaya canlı çiçek koymak için ebatları gayet ideal. 

Masada olmazsa olmazlarımdan biri ise mum. Aynamın üzerine koyduğum kenarları altın yaldızlı nilüfer şeklindeki mumluklarımı geçen yıl Boyner Home indiriminden almıştım. 

Çiçeğim ise sokaktaki çingeneden :) 

Umarım sofram sizlerinde gözüne hitap etmiştir."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder