Hassas Bebek Ciltlerine


Annelerin her daim bebekleri için doğru ürün arayışı içinde oldukları malum. Söz konusu bebeklerimizin hassas ciltleri ise daha da detaylı olarak ürün incelemeleri yaptığımız da bir gerçek, çünkü bebeklerimizin vücutları yetişkenlere kıyasla çok hassas ve temas ettikleri her ürün bizim için çok önemli. Özellikle de sıkça karşılaşılan pişik gibi problemli bir bölge varsa kullandığımız ürünlere daha da dikkat etmemiz gerekiyor. Bu postumda böyle yoğun nemlendirme ihtiyacı duyduğumuz problemlerde imdadımıza yetişecek bir üründen bahsetmek istiyorum: "Vaseline Baby Nemlendirici Jel"


Ben normalde bebek ürünleri söz konusu olduğunda kokulu ürünlerden hazzetmem. Fakat Vaseline Baby Nemlendirici Jel içindeki gül ve hindistan cevizi yağları kesinlikle rahatsız etmediği gibi hafif ve hoş bir koku bırakıyor. En önemlisi de yağların doğal içerikli olması. Yine aynı şekilde hipoalerjenik özelliği ile gözenekleri tıkamadan nemlendirmesi de başka bir artı. Böylece pişik için sadece sorunlu bölgeye kullanılan bir krem olmadığını, tüm vücuda da kullanılabileceğini notlarıma ekleyebilirim. 

Ürün seçerken kanımca dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de markanın geçmişi. Vaseline 1860 yılında keşfedilmiş ve 140 yıldır cilt güzelliği ve sağlığı için araştırmalarla piyasaya pek çok ürün sunmuş bir marka. Örneğin pek çok kişi gibi benim de topuk yumuşaklığı için yıllardır kullandığım tek üründür. Vaseline Baby Nemlendirici Jel'i ise bundan sonra ben de kullanmayı düşünüyorum çünkü Nil'den sonra bende şöyle bir kanı gelişti: "Bebekler için araştırılmış ve piyasaya sürülmüş bir ürün çok daha sağlıklıdır ve biz yetişkinler de sağlığımız için bu ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabiliriz". Bu bağlamda Nil'in pek çok ürününü ortak kullandığımızı da söylemem yanlış olmaz:) 

Bu serinin "Baby" dışında Original ve Kakao içerikli olanlarının da olduğunu öğrenince bir sonraki aşamada onları da denemeye karar verdim. Siz de denemek isterseniz uygun fiyatlı bir ürün olduğunu da belirtmek isterim. 6.95TL'ye tüm market, eczane ve parfümerilerde bulabilirsiniz. Detaylı incelemek için ise aşağıdaki hesapları ziyaret edebilirsiniz.4 yorum:

 1. yüzünüze sürmeyin yağlı olduğu için sivilce yapıyor özellikle kakaolu olanı sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında daha çok dirsek, topuk gibi kuru bölgelere kullanmak daha mantıklı. Kakaolusunu henüz denemedim ama kokusu çok güzeldir eminim

   Sil
 2. Vazeline karşı önyargım büyük. En önemli sebebi de petrol ürünü olması. Yaraları iyileştirmesinin sebebi yaralı bölgenin hava ile temasını kesmesi. Ve vazelin aslında nemlendirmez, sadece yine hava ile teması kestiği için nem kaybını önler. Dolayısıyla gözenekleri tıkamaması mümkün değil :/ tabi bu vaseline markasının çıkardığı ama vazelin olmayan bir ürünse o başka. öyle mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bebekler için olanı daha farklı içerikte

   Sil