Yeni Kelebek'ten Haberiniz Var mı?


Son yıllarda özellikle de internetin cep telefonlarımıza ulaşması ile birlikte gazete okuma kültürümüzde de büyük bir değişim oldu. Hepimiz eskiden okuduğumuz gazetelerin uygulamalarını telefonlarımıza indirip bir tık uzağımıza yerleştirdik ve dilediğimiz zaman okuma özgürlüğüne kavuştuk. Önceleri bu uygulamalar benim de hoşuma gitse de zamanla gazetenin kendisini de alıp okumayı daha bir sever oldum. Özellikle de yoğun bir günümdeysem ve ders yüküm fazlaysa o gün gündemi takip etme işini biraz erteleyip sağlık – kültür – sinema – magazin gibi konuları okuyup zihnimi boşaltmayı ve faydalı bilgiler edinmeyi daha çok tercih ediyorum. Bu konuda en beğendiğim gazete ekini sorarsanız size yıllardır okuduğum ve okumaya severek devam ettiğim Kelebek’i söyleyebilirim. 

Kelebek yazılarını ve yazarlarını yıllardır severek takip etmemin yanında son zamanlardaki büyük değişiminden de bahsetmek istiyorum. Bildiğimiz Kelebek'in yanında artık bir de Kelebek 2 var. Çantaya rahatlıkla sığabilecek ve içeriği beğendiyseniz kesip saklamanızı kolaylaştıracak boyutlarıyla okuması çok keyifli olmuş. 

İçerikte neler var derseniz özellikle biz çalışan annelere hitap eden Sahrap Soysal pratik ve kolay hazırlanan yemek tarifleri veriyor. Yıllardır aksatmadan okuduğum Prof. Dr. Osman Müftüoğlu sağlıklı yaşama dair tüyolar verirken sağlıklı beslenme üzerine çok güzel yazılar yazıyor. Gazetenin en yenisi Gülben Ergen bizi Türkiye’de üstü örtülmüş ya da bizim göremediğimiz anne – çocuk – kadın konusundaki derin meselelere götürüyor. Cengiz Semercioğlu, Onur Baştürk, Melike Karakartal ve Ömür Gedik her Pazartesi magazini kendi aralarında kurduğu konseyle bize aktarıyorlar. Magazin yazıları bununla bitmiyor: İzzet Çapa, Gonca Vuslateri, ve Kenan Erçetingöz’ün iki haftada bir yayınlanacak Okey'e 4. Aranıyor bölümünde bir ünlüyü aralarına alıp sorularıyla sıkıştırıyorlar. Her Salı ise Sibel Arna oyuncuların dizilerde giydiği ve herkesin çok merak ettiği kıyafetleri mercek altına alıp “Nereden alınır?” “Fiyatları nelerdir?” gibi sorulara cevap buluyor. 


Kısacası artık daha da eğlenceli bir hal almışken çayınızı kahvenizi alıp her zaman severek okuduğumuz Kelebek'e ve dergi formatındaki yeni eke bir göz atın derim. Keyif alacağınız kesin. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder