Zootropolis Galası ve Yorumlarım


Cumartesi günü Disney'in yeni filmi İngilizce adıyla "Zootopia" Türkçe adıyla "Zootropolis"in galasına davetliydik. Disney filmlerini hep çok sevmişimdir. Bir de animasyon olunca hemen planlarımız arasına dahil ettik. 


Nil'i üç yaşından beri çok sık olmasa da sinemaya götürebiliyorum ve o da benim gibi film izlemeye bayılıyor. Patlamış mısır alıp film izlemek bizde şimdiden bir ritüel haline geldi. Bazen evde de mısır patlatıp bu ritüeli devam ettiriyoruz ama bence en önemlisi hiç sıkılmadan izleyebilmesi. "Ben sıkıldım" ya da "başka bir şey yapalım mı" dediğini hatırlamıyorum mesela. Sonuna kadar tüm animasyon ve çizgi filmleri izliyor. Ben zaten biraz da kendi kontrolümde olması için küçüklüğünden beri izlediği - izleyeceği çizgi filmleri kendim de izliyorum. Belki beraber izlediğimiz için belki de TV bizde sınırlı olduğu için bu tip filmleri izlemeyi bir ayrı seviyor.

Galada filmi beklerken... Sude ve Ada ablalarına çok teşekkür ederiz. Sayelerinde çok güzel zaman geçirdi. Annelerinin dopdolu blogu da burada: www.latigul.com


Ve filmi beklerken herkesin elinde telefon ve kameralarla beklediği an geldi: Filmin ana karakterlerinden tilki Nick'i seslendiren Cem Yılmaz da oradaydı ve salona gelir gelmez etrafı bir anda selfie yapmak isteyenlerle çevrildi. Bizim o kalabalığa girmemiz hem mümkün olmadı hem de ben açıkçası çok istemedim. Nil için çok bir şey ifade etmiyordu. Fakat bir önceki Disney filmlerinden biri olan Frozen'da Elsa kostümlü kızla fotoğraf çekinmek için kuyruğa girdiğimizi de belirtmeden geçemeyeceğim:) 


Karnımdaki beş aylık miniğin de ilk filmlerinden biri olarak tarihe geçebilir. 

,,

Ve patlamış mısırlarla film izlemeye hazırız...


Gelelim filmle ilgili yorumlarıma... Öncelikle film 10 Haziran 2016 tarihinde gösterime girecek. Ben normalde animasyonları orijinal seslendirmeleriyle izlemeyi daha çok sevmeme rağmen Zootropolis dublajının şahane olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Cem Yılmaz Nick karakterini harika seslendirmiş ama diğer karakterlerin seslendirmeleri de kesinlikle çok başarılıydı. Gönül rahatlığıyla Türkçe dublajlı olanına gidebilirsiniz. Eklemek istediğim bir diğer detay ise bu filme ailecek gidebileceğiniz çünkü sadece çocuklara değil büyüklere de hitap ediyor ve iki profili de çok güzel yakalıyor. Biz de en az Nil kadar eğlendik. İzlemek isteyenler için konusu hakkında detay vermek istemiyorum ama benim Inside Out'tan (Ters Yüz) sonra en sevdiğim animasyon oldu. Eminim siz de çok seversiniz. Bir hafta sonunuzu ailecek bu filme ayırmayı unutmayın derim. 


Bu da farklı açıdan "ailemiz büyürken Zootropolis galası pozumuz" :)

Şimdiden iyi seyirler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder