Yurt Dışında Yabancı Dil EğitimiYabancı dil öğrenmek günümüzün vazgeçilmez gerçeği. Küçük yaşta öğrenmenin önemi ise yadsınamaz. Fakat hangi yöntemlerle öğrenildiği ve pratikte nasıl uygulandığı en dikkat edilmesi gereken kısmı. Bir yabancı dil eğitmeni ve öğretim görevlisi olarak en iyi yöntemlerden birinin öğrenilmek istenen dilin ülkesinde bulunmak ve doğal ortamında yer almak olduğunu söyleyebilirim. Bu konuda ise nereden başlamak gerektiği konusunda bilgisi olmayanlar için işi iyi bilen bir danışman firmayla görüşmenin en doğru fikir olduğu görüşündeyim. Günümüzde pek çok yabancı dil okulunu internet üzerinden arama yaparak bulabileceğiniz kesin ama güvenilir ve size referans olacak bir firmanın olması çok önemli... 


Yurt dışı danışmanlık konusunda yapacağınız seçimler eğitiminiz açısından vereceğiniz en önemli kararlardan biri. Çünkü karşınızda öncelikle sizi dinleyecek ve sonrasında da anlayacak biri gerekli. Bu yüzden eğitim danışmanınız ile aranızdaki güven bağı olmazsa olmaz. İşte tam da bu noktada Ella Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketinin kurucusu Seda Koçdağ Akyüz’den bahsetmek isterim. Kendisi Londra’da yaşayan, sizinle birebir ilgilenecek bir eğitimci. Son yıllarda mezun ve öğrencilerin  yurt dışında eğitimi tercih etmesiyle bu alandaki danışman ihtiyacının arttığını hepimiz biliyoruz. Seda Koçdağ Akyüz  uzun yıllar Türkiye’de öğretmenlik yapmış bir eğitimci olarak samimi ve güvenilir yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Özellikle İngiltere’de tüm okulları birebir gezerek inceliyor hem İnternet sitesinden hem de aktif olarak kullandığı sosyal medya hesaplarından bu bilgileri takipçileri ile paylaşıyor.


Seda Koçdağ Akyüz aynı zamanda yabancı öğrencilerin Türkiye’ye çekilmesi ve yurt dışında eğitim gören Türk öğrencilerinin ülkeye geri dönmesini sağlamak amacıyla 2013'te çıkarılan bir yasaya dikkat çekiyor. Bu yasa ile yurt dışında lise bitirenlerin Türkiye'de sınavsız üniversiteye girmesinin artık mümkün olduğunu söylüyor. Bu kolaylık sayesinde yurt dışı liseler daha da tercih edilmeye başlanmış. İngiltere ve Kanada'daki liselerin çoğu MEB onaylı olduğu için bu ülkelere ilgi çok yüksek. Özellikle İngiltere’nin Türkiye’ye olan yakınlığı ve okulların her 6 haftada bir tatil olması Türk ailelerinin tercihlerini İngiltere’den yana kullanmasında büyük bir etken haline geliyor. Seda Koçdağ Akyüz artan bu talepleri doğru yönlendirebilmek ve okulları yakından tanımak için British Council’in 22-28 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlemiş olduğu lise okulları tanıtım gezisine katılmıştır. Edindiği tecrübeleri paylaşmaya hazır olduğunu belirten Akyüz, doğru danışmanla çalışmanın öneminden de bahsediyor. Etkili ve doğru bir eğitim haritası oluşturmak kritik öneme sahiptir. Öğrenciyi profiline göre doğru yatılı okula yerleştirmek, tercih ettiği okulun giriş sınavlarına ve koşullarına hazırlamak, yatılı okul başvuru işlemine yardım etmek, istenirse okula yerleştirdikten sonra ek olarak eğitim mentorluğu sağlamak Seda Hanım’ın uzmanlık alanları arasında yer alıyor.
Tüm bu bilgiler ışığında merak ettiğiniz farklı bilgilere de ulaşmak isterseniz
Ella Education
Seda Koçdağ Akyüz
46 Regent Street, WD24 5AU, Watford, Hertfordshire, UK +447440254213
Instagram @ellaeducation

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder